17 Haziran 2021 Perşembe

ÇORUM POLİSİNDEN YILPORT SAMSUNSPOR TARAFTARINA BİBER GAZI VE TAZYİKLİ SU

Çorum polisinden Yılport Samsunspor taraftarına biber gazı ve tazyikli su

Yılport Samsunspor'un Yeni Çorumspor A.Ş ile olan maçını izlemek üzere Çorum'a giden kırmızı beyazlı taraftarlar ile polisler arasında yaşanan olaylar, tepki çekti.

08 Aralık 2019 Pazar 23:45 SPOR

Yeni Çorumspor A.Ş maçı için Çorum'a giden Yılport Samsunspor taraftarları stada alınmayınca olaylar çıkarken, polislerin biber gazı ve tazyikli su kullanması taraftarların arasında bulunan küçük çocukları adeta ölümle burun buruna getirdi.


Çorum polisinin, Yılport Samsunspor taraftarına uyguladığı orantısız güç tepkilere neden olurken, olay yaygın basın organlarında da geniş yer aldı. İddiaya göre maç için Çorum'a giden kırmızı beyazlı taraftarlar biletleri olmasına rağmen stada alınmayınca gerginlik yaşandı. Yaşanan bu gerginliğe ise polislerin biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etmesi ortamın daha da çok gerilmesine neden olurken, kullanılan biber gazı nedeniyle maçın oynanacağı stadın dışında ve içerisinde bulunan küçük çocuklar gazdan olumsuz etkilendi. 

Polislerin sergilediği orantısız güç nedeniyle sağa sola kaçışmaya başlayan kırmızı beyazlı taraftarların arasında kalan çocuklar ezilme tehlikesi geçirirken yaşanan olayda iki polis, 20 taraftar ve iki gazeteci polisin kullandığı biber gazından etkilendi.

Çıkan olaylara ve polisin tutumuna stat içerisinde de tepki olurken Yılport Samsunspor taraftarları "Terörist değiliz taraftarız biz" sloganları attı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunspor Kulübü Çorum'da taraftarların maruz kaldığı olayı şiddetle kınadı

Samsunspor Kulübü Çorum'da taraftarların maruz kaldığı olayı şiddetle kınadı