17 Ocak 2021 Pazar

İSMAİL UYANIK 'BU ŞEHRİN ÇOCUKLARI SAMSUNSPORLUDUR' PANKARTI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

İsmail Uyanık 'Bu şehrin çocukları Samsunsporludur' pankartı ile ilgili açıklama yaptı

Yılport Samsunspor Kulübü Başkanı İsmail Uyanık, 'Bu Şehrin Çocukları Samsunsporludur' pankartı ile ilgili açıklama yaptı.

28 Ekim 2019 Pazartesi 12:17 SPOR

Yılport Samsunspor Kulübü Başkanı İsmail Uyanık, Sancaktepe maçında 'Bu şehrin Çocukları Samsunsporludur' pankartı ile çıkılması konusunda yaşanan tartışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu.


Bu sabah saatlerinde Nuri Asan Tesislerinde basın toplantısı düzenleyen İsmail Uyanık,  ' 'Bu Şehrin Çocukları Samsunsporludur'  pankartı nedeniyle sosyal medyada Yüksel Yıldırım ve taraftarlar arasında çıkan tartışma ile ilgili de değerlendirmelerde bulundu. Yılport Samsunspor A.Ş sahibi Yüksel Yıldırım,  'Bu Şehrin Çocukları Samsunsporludur'  pankartı nedeniyle özür dilemişti.

İsmail Uyanık ise söz konusu pankart üzerinden yapılan tartışma ve polemiklerin bir kara mizah olduğunu belirterek, "Bu pankartın Trabzon yada Trabzonspor ile bir alakası yok. Bu pankartı bu sloganı oraya bağlamak kötü kafalı bir fesatlıktır. Bu pankartı ve bu sloganı Trabzonspor düşmanlığına getiren zihniyetin ne yapmaya çalıştığını anlıyoruz. Bu şehrin tekrar Samsunculuğunu engelleme şansını kimseye vermeyeceğiz" dedi.

'Bu şehrin Çocukları Samsunsporludur' kampanyası ile ilgili Yüksel Yıldırım'ın çocuklarını Samsun'a gönderdiğini ve bir vakfın kulüpten forma aldığını anlatan İsmail Uyanık, " açıklamasında Bu şehrin çocuklarına dağıtılmak üzere okulun vakfı forma aldı. Yüksel beyinde kızı ve oğluda bu kampanyaya destek olmak için Samsun'a gelerek okullarda forma dağıttı. Bir çocuğa da zarif bir şekilde forma giymek istermisin diye soruluyor ve çocuğa forma giydiriliyor.  Olay bu. Bu olayı Trabzon düşmanlığına getirilmesini anlamaya uğraşmayacağım."  diye konuştu.

Söz konrusu pankart ve pankartta yazan sloganın Trabzon yada Trabzonspor ile  alakasının olmadığına dikkati çeken İsmail Uyanık, "Bu olayın Trabzonspor'a bağlanmaya çalışılması provokasyondur. Bu harika bir slogan.  Özür dileyecek bir hareket yaptığımızı düşünmüyorum. Özür dileyecek bir durum yok. Bu olayın buralara geleceğini bilseydim o pankartla çıkmazdım. Samsunun çocukları Samsunsporludur kampanyası, Samsun aleyhtarı onca yapılanmaya karşı başarılı bir şekilde sürdürülüyor.  Bu pankartın iznini alıp çıktık federasyondan. Bu pankartın Trabzonspor ile hiç bir alakası yok. Kara bir mizah bu olanlar. Güleceğim gülemiyorum da"
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

SAMSUNSPOR HERŞEYİMİZ

28 Ekim 2019 Pazartesi 23:43

ADIN ADIMIZ ,CANIN CANIMIZ, KANIN KANIMIZ, SAMSUNSPORUMUZ HERŞEYİMİZ.

SAMSUNSPOR HERŞEYİMİZ

28 Ekim 2019 Pazartesi 23:16

SAMSUN ŞEHRİ ELBETTE SAMSUNSPORLUDUR. BARCELONAYI TUTACAK HALİMİZ YOK.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Fuat Köktaş santral iddialarına sert çıktı! İspatlasınlar istifa ederim

Fuat Köktaş santral iddialarına sert çıktı! İspatlasınlar istifa ederim