17 Haziran 2021 Perşembe

İSMAİL UYANIK SPOR MUHABİRİ SELÇUK KAYA'NIN İŞTEN ÇIKARTILMASI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

İsmail Uyanık spor muhabiri Selçuk Kaya'nın işten çıkartılması ile ilgili açıklama yaptı

Yılport Samsunspor Kulübü Başkanı İsmail Uyanık, Yüksel Yıldırım'ın tweetine yorum yaptığı gerekçesi ile gazetede ki işinden çıkartılan spor muhabiri Selçuk Kaya ile ilgili açıklama yaptı.

16 Temmuz 2019 Salı 19:52 SPOR

Yılport Samsunspor Kulübü Başkanı İsmail Uyanık, Haber Medya Grubuna bağlı Haber Gazetesinde ki işinden Yüksel Yıldırım'ın tweetine yorum yaptığı gerekçesi ile işten çıkartılan spor muhabiri Selçuk Kaya ile ilgili konuştu.


Haber Gazetesi muhabiri Selçuk Kaya, geçtiğimiz günlerde Yüksel Yıldırım'ın Samsunspor Derneği ile ilgili Twitter'dan yayınladığı bir mesaja, Yüksel Yıldırım'a destek veren bir mesaj yazdı. Bu mesajı yanlış algılayan Yüksel Yıldırım ise spor muhabiri Selçuk Kaya'ya "Bu kadar anlayışı kıt biri olduğunu bilmiyordum" yanıtını verdi.

İkilinin arasında yaşanan bi dialog sonrası spor muhabiri Selçuk Kaya'nın imzası ile Yüksel Yıldırım'ın fotoğrafı ile yayınlanan 'Resmi açıklama geldi. Ortaklıktan çekildi' başlıklı haberde Yıldırım'ın tepkisini çekti. Haberde Ali Riza Yıldırım'ın Yılport Samsunspor A.Ş'deki ortaklıktan çekildiği yazıyordu, bu açıklamayı ise Yüksel Yıldırım yapmıştı. Selçuk Kaya bu haber nedeniyle de sosyal medyada adeta linçe uğradı. Bugün itibari ile de Haber Gazetesi bir ilan yayınlayarak Selçuk Kaya'nın Yüksel Yıldırım'ın tweetine yorum yaptığı için işten çıkartıldığını duyurdu. 

DENETLEMEDEN O ALGIYI OLUŞTURANDA HATALI
Yılport Samsunspor Kulübü Başkanı İsmail Uyanık ise bugün spor muhabirleri ile bir araya gelerek konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.  İsmail Uyanık, yaptığı açıklamada,  "Samsunspor’da yöneticilik yapan arkadaşımız Yüksel Yıldırım’dı. Bu işin  sevdalısı ve bu işin organizatörü Yıldırım Grubundan Yüksel Yıldırımı.  Onlar ortak oldukları için dolayısıyla Yüksel beyin ağabeyi bu işin  içinde ortak görünüyordu. Başta bir konuşma yapıldı. Bu konuşmada  Samsunspor’a ayrılacak bir bütçe belirlendi. Bu bütçe dahilinde yola  çıkıldı. Daha sonra tabi ki bu aile işidir. Aile işinde bir takım kendi  aralarında başka sebeplerden de kaynaklanan bir değişiklikler olmuş  olabilir. Aile işine benim dışarıdan konuşmam çok doğru olmaz. O yüzden Ali Rıza Yıldırım’ın neden ayrıldığına dair Yüksel beyin açıklamaları  yeterlidir. O konuyla ilgili kendi açıklamasını kendi yapar. Yüksel  beyin ‘ayrıldı’ diye açıklaması, resim altında öyle bir yazı yazıldıysa bu doğru bir yanlış değil. Bu büyük bir hata, hayati bir hata. Onu oraya  koyan da hatalı, denetlemeden o algıyı oluşturan da hatalı. Arkadaşımız  onu yaptıysa birazcık hata yapmış gibi geliyor bana” dedi.

YILDIRIM SAMSUNSPOR'U YIKILMAKTAN KURTARDI
Selçuk Kaya’nın geçen sene çok iyi performans yapan iyi bir spor yazarı  olduğunu ifade eden İsmail Uyanık, “Ekstra bir iş olarak  spikerliği öğrendi, maç anlatmayı öğrendi. Kendini geliştirdi ve bu  işleri sonuna doğru usta bir maç anlatıcısı ve yorumcusu gibi işin  içinde oldu. Benim de kalite olarak beğendiğim bir arkadaşımızdı. Fakat  benim dahil olmadığım bir sosyal medya dünyası var. Sosyal medyanın bu  arkadaşlara güncel hayattaki zararları oldu. Dışarıdan baktığım zaman  kendi ortağımın hangi özverilerle bu işe girdiğini, nasıl mücadele  ederek yani nasıl Samsunsporlu olduğunu bilerek bu işe girdiğini çok iyi  biliyorum. Çünkü amaç futbol işine girmek olsaydı çok daha ucuz  rakamlarla Anadolu’da hatta bir üst liglerde takım satın almak mümkündü.  Fakat Yüksel Yıldırım Samsunsporlu olduğu için bizimle birlikte bu işe  talip oldu ve yapıyor. Dolayısıyla bu kadar güzel şeyler yaptığını görüyorum ve görüyorsunuz. Samsunspor’u 70-80 milyon borçtan kurtarıp 
futbol şubesini anonim şirkete satın alarak Samsunspor’u  yıkılmaktan  kurtaran bir operasyon oldu. Bu kadar güzel şeyler yapılıyor. Amacımız  var, insanlarımız tekrar şahlandı. Gençlerimiz tekrar umutlandı. Yurt  içinde yurtdışında birçok gencimiz Samsunspor formasını gururla taşıyor.  Geçen sene şampiyon olamadık ama yolumuz ve çizgimiz belli. Bir taraftan  da altyapıyı güzelleştiriyoruz. İyi hocaları getiriyoruz. Bir taraftan  böyle güzel şeyler var. 

YÜKSEL YILDIRIM KİMSENİN İŞTEN ATILMASINI İSTEMEZ
"Diğer tarafta bakıyoruz bir kaşık suda  fırtınalar çıkıyor. Ben bu bir kaşık suda çıkan fırtınaları gerçekten  anlayamıyorum. Öbür taraftan Yüksel Yıldırım’ın gerektiğinde ailesiyle  ve ortağıyla ters düşmek adına bu kulübe nasıl bir yatırım yaptığını da  görüyorum. Bana göre sosyal medyada her yazılana cevap vermesi gerekmez ama oda onun tarzı. Burada Samsun basını da biraz elini vicdanına  koyarak düşünecek. Burada bu kadar güzel yapılan şeyler varken, hep  nerede bir eksiklik var, nasıl o eksiğin üzerinden kaşırım, onun  üzerinden yürürüm demeyi ben çok Samsunsporlulukla eş değer görmüyorum.  Basın Samsunsporlu olmak zorunda değil. Ama bu şehirden ekmek yiyen  basın Samsunspor’un bu şehir için ne ifade ettiğini bilmek zorunda.  Samsunspor’un başarısının bu şehre ne başarılar sağlayacağını bilmek  zorunda. Samsun’a sağladığı faydalardan basın da kendi payına düşen  nimetleri yaşayacağı bilmek zorunda. Kimsenin avukatı değilim ama  görüyorum bir kaşık suda fırtına kopuyor. Arkadaşlarımız işten atılıyor.  Yüksel Yıldırım asla kimsenin işten atılmasını istemez. Onun kefiliyim.  Dolayısıyla ben kendi adıma bu tür diyaloglara girmemeye çalışıyorum”  diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yılport Samsunspor forvet Ahmethan Köse ile anlaştı stopere ise Yalçın Kılınç geliyor

Yılport Samsunspor forvet Ahmethan Köse ile anlaştı stopere ise Yalçın Kılınç geliyor