19 Ocak 2020 Pazar

İSMAİL UYANIK, TANER TAŞKIN'IN GÖNDERİLMESİ İLE İLGİLİ DİKKAT ÇEKİCİ AÇIKLAMA YAPTI

İsmail Uyanık, Taner Taşkın'ın gönderilmesi ile ilgili dikkat çekici açıklama yaptı

Yılport Samsunspor Kulübü Başkanı İsmail Uyanık, Teknik Direktör Taner Taşkın'ın gönderilmesi ile ilgili açıklama yaptı.

16 Mayıs 2019 Perşembe 14:13 SPOR

Yılport Samsunspor Kulübü Başkanı İsmail Uyanık bugün düzenlediği basın toplantısında teknik Direktör Taner Taşkın'ın gönderilmesi ile ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu.


Nuri asan Tesislerinde basın toplantısı düzenleyen İsmail Uyanık, sezon ile ilgili yaptığı değerlenmenin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Toplantıya katılan gazeteciler, Taner Taşkın'ın gönderilme nedenini sorarken, İsmail Uyanık bu soruya dikkat çekici bir yanıt verdi.

Yılport Samsunspor Kulübü Başkanı İsmail Uyanık, Taner Taşkın'ın gönderilmesi ile ilgili asıl nedenini Diyarbakır'da oynanan Amed maçı sonrası yaptığı 'Korku' açıklamasının olduğunu belirterek, "Taner Taşkın orada olduğu müddetçe maça gelmiyoruz diyen seyircilerimiz bir ayağa kalksın bakalım. Buradan Taner Taşkın’dan hoca olmaz. Başkan bunu niye göndermiyorsun diye yazılar yazan arkadaşlarımız şöyle bir kendilerine baksınlar. 
Taner Taşkın hocayı tanıdığıma çok mutlu oldum. Çok düzgün ve dürüst bir insan. Bizim beklentimiz yüksekti. Hem iyi futbol oynayan, hem bizi bir üst lige taşıyacak, üst liglere taşıdığı gibi üst liglerde kadronun iskeletini teşkil edecek şahane bir takım olsun ve bu takım aynı zamanda para kazanılacak oyuncuları da ihdiva etsin istedik. Dolayısıyla Taner hoca olayında olayımız böyle oldu. Taner hocaya tek sitemimiz şu olabilir stoper bölgesinde iki tane stoper alınması gerektiğini düşünürken Taner hoca sıkıntı olmayacağını söyledi. Bence birinci devre boyunca en büyük sıkıntıyı stoper hattında çektik. Futbolcular canımız ciğerimiz onları eleştirmek için söylemiyorum. Bana kalsa Taner hocayı hiç gönderme tarafı değildim. Korku kelimesini kullanınca benim gözümde bir gönül kırıklığına yol açtı. Diyarbakır'da böyle bir şey var neden bana söylemedi. Samsunspor kimseden korkmaz. Taner hoca ile  ayrılma nedenimizin yüzde 90’ı odur " dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yılport Samsunspor Kulubü Başkanı İsmail Uyanık istifa edip etmeyeceğini açıkladı

Yılport Samsunspor Kulubü Başkanı İsmail Uyanık istifa edip etmeyeceğini açıkladı