28 Ocak 2022 Cuma

MAÇLAR SEYİRCİLİ Mİ YOKSA SEYİRCİSİZ Mİ OYNANACAK! İŞTE TFF'NİN ALDIĞI KARAR

Maçlar seyircili mi yoksa seyircisiz mi oynanacak! İşte TFF'nin aldığı karar

Süper lig maçları seyircili mi seyircisiz mi oynanacak. İşte TFF'nin aldığı karar..Türkiye Futbol Federasyonu, Korona Virüs salgını nedeniyle yeni sezonda maçlar için ne karar verdi.

19 Ağustos 2020 Çarşamba 12:25 SPOR

Türkiye Futbol Federasyonu'nun(TFF) yeni sezonda lig maçlarını seyircili mi yoksa seyircisiz mi oynatacağı ile ilgili kararının netleştiği gündeme geldi.


Samsun Kent Haber Spor Servisi Müdürü Ahmet Çabuk'un edindiği bilgilere göre TFF, bu sezon lig maçlarını Korona Virüs salgını sebebi ile şu yönde bir karar alacak.  Lig maçlarının seyircili mi yoksa seyircisiz mi oynatılması konusunda TFF'nin, ligin ilk 10 haftasını seyircisiz oynatılması yönünde karar aldığı gündeme geldi. TFF'nin ligin ilk 10 haftasını seyircisiz oynatılması yönündeki kararını ise kamuoyuna açıklaması bekleniyor.

TFF RESMİ AÇIKLAMA YAPTI
Öte yandan TFF'den yapılan maçların seyircilimi yoksa seyircisiz mi oynanacağı konusunda 25  Ağustos 2020 tarihinde yapılan açıklama şu şekilde: "Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Riva'da bugün yaptığı toplantıda Ekim ayından itibaren futbol müsabakalarının sınırlı sayıda seyirciyle oynanması kararını vermiştir. Bu kapsamda; TFF Sağlık Kurulu'nun protokolü ile belirlenen tüm sağlık tedbirleri uygulanmak şartıyla müsabakalara tribün kapasitesinin yüzde 30'u kadar seyirci alınacak olup locaların kullanımı da serbest bırakılacaktır. Stadyumlara ateş ölçümü yapılarak alınacak tüm seyircilerin tribünlerde sosyal mesafeye uyması ve maske takması zorunlu olacaktır. Müsabakalara seyirci alınması ile ilgili tüm detaylar daha sonra ilan edilecektir."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun SASKİ 1 milyon nüfusa 1274 takipçili Twitter sayfasından açıklama yaptı

Samsun SASKİ 1 milyon nüfusa 1274 takipçili Twitter sayfasından açıklama yaptı