16 Temmuz 2019 Salı

ÖMER FARUK KARADENİZ PLAJ GÜREŞİ ŞAMPİYONASINDA DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU

Ömer Faruk Karadeniz plaj güreşi şampiyonasında Dünya Şampiyonu oldu

Samsun Canik Belediyespor güreşçisi Ömer Faruk Karadeniz, Muğla'da düzenlenen Dünya Plaj Güreşi Şampiyonasında, dünya şampiyonu oldu.

30 Ekim 2017 Pazartesi 18:08 SPOR
Samsun'un Canik İlçe Belediyesi tarafından spora ve sporcuya yapılan yatırımlar sonucunda ulusal ve uluslararası başarılarla adından söz ettiren Samsun Canik Belediyespor'da, Ali Topaloğlu'nun ardından bir Dünya Şampiyonu daha çıktı. 

Ali Topaloğlu'nun Dünya ve Avrupa Şampiyonu olmasının ardından yine kulüp sporcusu Ömer Faruk Karadeniz de Muğla'da düzenlenen Dünya Plaj Güreşi Şampiyonası'nda 80 kiloda Dünya Şampiyonu olarak ayrı bir gurur yaşattı.

ŞEHRİN TANITIMINA KATKI

Dünya Şampiyonu güreşçi, Samsun Canik Belediyespor Kulübü'nün güreşçisi Kırkpınar Başpehlivanı Recep Taslak ile birlikte Canik Belediye Başkanı Osman Genç'i ziyaret ederek, kendilerine verdiği destekten dolayı teşekkür etti. Dünya Şampiyonu sporcuyu başarısından dolayı tebrik eden Başkan Genç, "Canik Belediyesi olarak bir dünya şampiyonu daha çıkarmanın gururunu yaşıyoruz. Spordaki başarılarımız şehrimizin ulusal ve uluslararası bazda tanıtımına katkı sağlıyor" dedi.SPORA VE SPORCUYA DESTEK

Sporun dünyaya açılan kapı konumunda olduğunu ifade eden başkan Genç, "Daha önce Ali Topaloğlu kardeşimiz Dünya ve Avrupa Şampiyonu olarak ay-yıldızlı bayrağımızı dalgalandırarak bizleri gururlandırmıştı. Şimdi de Ömer Faruk Karadeniz yavrumuzun elde ettiği başarı bizleri mutlu etti. Kadın basketbol takımımız Süper Lig'de şehrimizi temsil ediyor. Bütün bunlar şehrimizin dünyaya açılımı noktasında çok önemli. İnşallah Ömer bundan sonra tarihi Kırkpınar güreşlerinde büyük orta boyda şehrimizi temsil edecek. Kendisini bir kez daha tebrik ediyorum. Spora ve sporcuya destek vermeye devam edeceğiz" diye konuştu.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Diyanet İhsan Şenocak'ın neden açığa alındığını açıkladı

Diyanet İhsan Şenocak'ın neden açığa alındığını açıkladı