29 Kasım 2021 Pazartesi

ŞAHİKAYA KANYONUNDA İNGİLİZ SPORCUDAN İP ÜZERİNDE REKOR DENEMESİ

Şahikaya Kanyonunda İngiliz sporcudan ip üzerinde rekor denemesi

Şahikaya Kanyonunda İngiliz sporcudan ip üzerinde rekor denemesi. Samsun'un Vezirköprü ilçesi Şahinkaya Kanyonunda yapılan Falcon Fest ekstrem spor festivali İngiliz sporcu Jediah Doohan, 48 saattir ip üzerinde yaşıyor.

17 Mayıs 2017 Çarşamba 15:28 SPOR

Samsun'un Vezirköprü ilçesi Şahinkaya Kanyonunda 48 saattir ip üzerinde yaşayan İngiliz sporcu Jediah Doohan'ın rekor denemesi sürüyor.Samsun'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Şahinkaya Kanyonun da yapılan ekstrem spor festivali büyük ilgi görüyor. 

İngiliz sporcu Jediah Doohan'ın, Samsun'un Vezirköprü ilçesindeki Şahinkaya Kanyonu'nda gerçekleştirdiği 100 saat sürecek "dünya ip üstünde en uzun süre kalma" rekor denemesi devam ediyor. İngiliz sporcu Doohan, 100 saat sürecek olan dünya ip üstünde en uzun süre kalma rekor denemesine 2 gün önce başladı. İp üzerinde 48 saatini geride bırakan Doohan, 90 saat olan rekoru kırmayı hedefliyor.


Doohan, AA muhabirine, hava şartlarının güzel olduğunu, 2 gündür ip üzerinde herhangi bir zorluk yaşamadığını söyledi. 


Sudan 200 metre yükseklikte bulunan ip üzerinde duran Doohan, "Kanyon harika bir güzelliğe sahip. Böyle bir yerde rekor denemesi yapmanın mutluluğu içindeyim. Şimdiye kadar hiçbir zorluk yaşamadım. Yeme içme gibi ihtiyaçlarımı da ip üzerinde karşılıyorum. Uykum geldiğinde ip üzerindeki hamakta dinleniyorum. Hava şartları böyle olduğu sürece rekoru kıracağıma inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Öte yandan kanyonda incelemelerde bulunan Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, festival kapsamında serbest atlayış, yüksekte ip üstünde yürüme, kaya tırmanışı, kano ile paramotor branşlarında etkinlikler düzenlendiğini kaydetti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

FETÖ terör örgütünün Game of Thrones davası iddianamesi mahkemeye gönderildi

FETÖ terör örgütünün Game of Thrones davası iddianamesi mahkemeye gönderildi