16 Ocak 2022 Pazar

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR EVDE HAREKETSİZ KALAN KADINLARA SPOR YAPTIRIYOR

Samsun Büyükşehir evde hareketsiz kalan kadınlara spor yaptırıyor

Samsun Büyükşehir Beledilesi, Korona Virüs sürecinde evde hareketsiz kalan kadınlara yönelik Kadın ve Demokrasi Derneği bahçesinde spor etkinliği başlattı.

28 Haziran 2020 Pazar 14:25 SPOR
Samsun Büyükşehir Belediyesi Kadın, Aile ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı pandemi sürecinde evde hareketsiz kalan kadınlar için spor etkinliği başlattı.

Kadın ve Demokrasi Derneği bahçesinde buluşan kadınlar, Aerobik-Fitness Eğitmeni Calibe Soran’ın önderliğinde her sabah güne spor yaparak başlıyor. Normalleşme süreci ile birlikte haftanın her günü kadınlara spor etkinliği yaptırdıklarını söyleyen Calibe Soran, "Sabah, öğle ve akşam grubu olmak üzere üç grup halinde kadınlara spor yaptırıyoruz ve çok olumlu tepkiler alıyoruz. Sportif faaliyetleri yapabilecekleri, kendilerine zaman ayırabildikleri bir yer olduğu için çok memnunlar. Pandemiden dolayı kadınlar uzun süredir evde hareketsiz kalmıştı. Büyükşehir Belediyemizin başlattığı bu uygulama ile spor yaparak güne sağlıklı başlıyoruz. Bu etkinlikte bize destek olan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir ve Kadın Aile ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığımıza teşekkür ediyorum" dedi. 

Bu süreçte spordan uzak kaldıklarını ifade eden kadınlar ise, sosyal mesafe kuralına uyarak güne sporla başladıklarını belirterek, gerçekleştirilen etkinlikler dolayısıyla Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Gıda Organize Sanayi Bölgesinde yaşanan lağım sorunu çözüldü

Samsun Gıda Organize Sanayi Bölgesinde yaşanan lağım sorunu çözüldü