19 Ekim 2021 Salı

SAMSUN DOĞUMLU ŞAMPİYON GÜREŞÇİLER NEDEN BAŞKA ŞEHİRLER ADINA GÜREŞİYOR?

Samsun doğumlu şampiyon güreşçiler neden başka şehirler adına güreşiyor?

Samsun doğumlu olan ve dünya şampiyonluğu, Türkiye şampiyonluğu, Kırkıpınar Başpehlivanlığı bulunan güreşçilere Samsun sahip çıkmazken, başka şehirler sahip çıktı.

11 Ekim 2020 Pazar 15:07 SPOR

Samsun'un yetiştirdiği önemli sporcuların Samsun'u terk etmesi Spor Kenti olarak anılan Samsun'da sporculara verilen değeri gözler önüne seriyor.


Samsun'un Ladik ilçesi doğumlu olan 2014 yılı Tarihi Kırkpınar Başpehlivanı Fatih Atlı'nın Samsun adına değil de Manavgat Belediyespor adına güreşiyor olması spor kenti Samsun adına bir kayıp olarak değerlendiriyor.

214 yılı tarihi Kırkpınar Başpehlivanı olanh Fatih Atlı'da o sporculardan bir tanesi.. Samsun'un Ladik ilçesi doğumlu olan güreşçi Fatih Atlı, 2014 yılında Samsun Büyükşehir Belediyesi adına katıldığı 653’üncü Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başpehlivan oldu. Fatih Atlı 2014 yılında başpehlivan olarak geldiği Samsun'da coşku içinde karşılandı. Ancak Samsun adına katıldığı 2014 yılı Kırkpınar Yağlı güreşlerinde başpehlivan olan Fatih Atlı, ne oldu ise daha sonraki yıllarda Samsun'dan ayrılarak başka şehirlerin belediyeleri adına güreşmeye başladı.

Yine Samsun doğumlu olan başpehlivanlardan Şaban Yılmaz, Salih Erinç, Şükrü Kazan, Özkan Yılmaz Ankara ASKİ adına, Abdullah Güngör  İBBM-Ordu Büyükşehir Belediyesi adına, Serhat Gökmen ve Bayram Ertan Antalya- Manavgat adına, Onur Şenel Balıkesir Büyükşehir Belediyesi adına, Hüseyin Şahinal Ankara Büyükşehir adına, Tanju Gemici Kocaeli Büyükşehir adına dünya şampiyonu olan Samsunlu Furkan Bayrak Ankara ASKİ adına,  Türkiye Şampiyonu Mert Çıkmaz'da Kocaeli Büyükşehir Belediyesi adına güreşiyor.

Peki Samsun doğumlu olan bu dünya şampiyonu, Türkiye şampiyonu, Kırkpınar Başpehlivanı olan güreşçiler niye Samsun adına değilde, neden başka şehirler adına güreşiyor? Cevabı merak edilen soru bu!
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da esnaf kepenk kapatıyor esnaf odası başkanları lüks araçlara biniyor

Samsun'da esnaf kepenk kapatıyor esnaf odası başkanları lüks araçlara biniyor