30 Kasım 2021 Salı

SAMSUN GENÇLİK SPOR'UN ÖZEL SPORCULARI FRANSA'DA 4 ALTIN MADALYA KAZANDI

Samsun Gençlik Spor'un özel sporcuları Fransa'da 4 altın madalya kazandı

Samsun Gençlik Spor İl Müdürlüğünün özel sporcuları Fransa'da düzenlenen Vırtus Avrupa Salon Atletizm Şampiyonasında 4 altın madalya kazanarak 4 kez İstiklal Marşını okuttu.

13 Mart 2021 Cumartesi 00:39 SPOR

Fransa'da düzenlenen  VIRTUS Avrupa Salon Atletizm Şampiyonasına Samsun Gençlik Spor İl Müdürlüğü adına katılan özel sporcular, 4 altın madalya kazandı.


Samsun Gençlik Spor İl Müdürlüğü adına, Fransa'da gerçekleşen Avrupa Atletizm Şampiyonasına katılan özel sporcu Esra Bayrak uzun atlamada iki altın madalya kazanarak Avrupa şampiyonu oldu. Özel sporcu Esra Bayrak, 5.49'luk atlayışı ile Tokyo Paralimpik Oyunları sıralamasında ilk 5'inci sıraya yükseldi. Bayrak, şampiyonanın ikinci gününde ise 60 Metrede ise 8.13’lük derecesi ile Avrupa Şampiyonu olarak ikinci altın madalyasını kazandı.

Özel Sporcu Edanur Akın ise Fransa'da düzenlenen Vırtus Avrupa Salon Atletizm Şampiyonasında 3 bin metre yürüyüşte, Avrupa Şampiyonu olurken, 60 Metrede 9.05’lik derecesi ile Avrupa 4'üncüsü olurken, kadınlar 4x 200 metre bayrak yarışında da altın madalya Türkiye'nin oldu.
 
Fransa'da düzenlenen Avrupa Salon Atletizm Şampiyonasında Samsun Gençlik Spor İl Müdürlüğü adına yarışan Esra Bayrak, Edanur Akın, Fatma Damla Altın ve Muhsine Gezer’den oluşan özel sporcular, Avrupa Şampiyonu olup altın madalyayı ülkemize kazandırdılar.
                                    
Fatma Damla Altın'dan bir gümüş, bir bronz madalya
Özel Sporcu Fatma Damla Altın ise 60 Metre Engellide 11.49’luk derecesi ile şampiyonada ayrıca gümüş madalyanın sahibi olurken, uzun atlamada ise 5.04 metre derecesiyle bronz madalya kazandı.
                                                          
Muhsine Gezer'den gümüş madalya 
Fransa'da düzenlenen Atletizm Şampiyonasında özel sporcu Muhsine Gezer ise 800 metrede gümüş madalyanın sahibi olurken, kadınlar gülle atmada Mihriban Korkmaz 11.92 metre ile Avrupa dördüncüsü, Eda Yıldırım ise 11.71 metrelik derecesi ile Avrupa beşincisi oldu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da marketlere HES kodu ile girilecek! İşte alınan yeni Korona kararları

Samsun'da marketlere HES kodu ile girilecek! İşte alınan yeni Korona kararları