25 Nisan 2019 Perşembe

SAMSUN İNTERNET GAZETECİLERİ CEMİYETİ KAZADA ÖLEN SAMSUNSPORLU FUTBOLCULARI ANDI

Samsun İnternet Gazetecileri Cemiyeti kazada ölen Samsunsporlu futbolcuları andı

Samsun İnternet Gazetecileri Cemiyeti üyeleri, 20 Ocak 1989 yılında Samsunspor kafilesinin geçirdiği trafik kazasının 29'uncu yıl dönümünde, kazanın meydana geldiği Havza ilçesine giderek yaşamını yitiren futbolcuları andı.

20 Ocak 2018 Cumartesi 15:45 SPOR

Samsun İnternet Gazetecileri Cemiyeti üyeleri, Samsunspor kafilesinin 20 Ocak 1989 yılında Malatya deplasmanına giderken geçirdiği trafik kazasının 29'uncu yıl dönümünde, kazada hayatlarını kaybeden futbolcuları andı.


Samsunspor takımını taşıyan otobüsün 29 yıl önce Havza'da Malatya deplasmanına giderken geçirdiği trafik kazasında Teknik Direktör Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Zoran Tomiç, Mete Adanır ile otobüs şoförü Asım Özkan hayatlarını kaybetmişti. Samsunpor yas günü haline gelen 20 Ocak'ta Samsun İnternet Gazetecileri Cemiyeti üyeleri, kazanın meydana geldiği Havza ilçesine giderek burada bir anma töreni gerçekleştirdi.

Samsun İnternet Gazetecileri Cemiyeti Başkanı Sedat Öksüzoğlu ve yönetim kurulu üyeleri ile cemiyet üyeleri kazanın 29'uncu yıl dönümünde, olayın yaşandığı Havza ilçesi Teşvikiye mevkisinde bir araya geldi. Samsun İnternet Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sedat Öksüzoğlu yaptığı konuşmada tüm futbol şehitlerimize Allah’tan rahmet diledi. Öksüzoğlu, “Samsunspor kafilemizin 20 Ocak 1989'da, Malatyaspor deplasmanına giderken Havza ilçemizde yaşadığı elim kaza tüm ülkeyi yasa boğmuştur. 29 yıl önce yaşanan bu kazanın acısını, hala yüreğimizde taşıyoruz. Samsunsporumuzun ay yıldızlı bayrağımızdan aldığı kırmızı ve beyaz renklerine ‘siyah’ rengin de eklenmesine neden olan o elim kazanın yıldönümünde, aynı yerde ve  aynı saatte (sabah saat 09.30 sularında) biz Samsun İnternet Gazetecileri Cemiyeti olarak yönetim kurulu ve üyelerimizle birlikte; spor şehitlerimiz Teknik Direktör Nuri Asan'ı, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu'nu, Mete Adanır'ı, Zoran Tomic'i ve otobüs şoförü Asım Özkan'ı saygı, rahmet ve dualarla anıyoruz. Yakınlarına, ailelerine ve Samsunspor camiasına başsağlığı diliyoruz. O gün kazada kurtulan ve bugün hayatta olanlara da uzun ve sağlıklı ömürler temenni ediyoruz. Bizler onları hiç bir zaman unutmadık, unutmayacağız da her zaman yüreğimizde aynı tazelikle kalacaktır. Bu anlamda şehrimizin ortak değeri ve markası olan Samsunsporumuza da sahip çıkmaya, desteklemeye ve yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Yapılan açıklamanın ardından Samsun İnternet Gazetecileri Cemiyeti üyeleri, 20 Ocak 1989 yılında meydana gelen trafik kazanıda hayatını yitiren Samsunsporlu futbolcular, teknik adam ve otobüs şoförü için dua etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunspor'da 20 Ocak hüznü! Dualarla anıldılar

Samsunspor'da 20 Ocak hüznü! Dualarla anıldılar