23 Mart 2019 Cumartesi

SAMSUN VALİSİ OSMAN KAYMAK SAMSUNSPOR'UN KÜME DÜŞMESİ İLE İLGİLİ AYAK OYUNLARI VAR DEDİ

Samsun Valisi Osman Kaymak Samsunspor'un küme düşmesi ile ilgili ayak oyunları var dedi

Samsun Valisi Osman Kaymak, Ümraniyespor maçının ardından Samsunspor'un küme düşmesi ile ilgili yaptığı flaş açıklamada, "Şunu öğrendik ki bu işte ayak oyunları varmış. Hakemler de ona göre düdük çalıyor" dedi.

06 Mayıs 2018 Pazar 12:54 SPOR

Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsunspor'un küme düşmesi ile ilgili ayak oyunlarının olduğunu söyleyerek, Samsunspor'un hakkının yenildiğini söyledi.


Samsunspor dün oynanan Ümraniyespor ile 3-3 berabere kalarak bir alt lige düşerken maç sonrası açıklamalarda bulunan Samsun Valisi Osman Kaymak, "Şunu öğrendik ki bu işte ayak oyunları varmış. Maalesef takımımızın haklarının yendiği ortada. Kayyum tabiri takımın sahibi yok olarak anlaşılıyor. Hakemler de ona göre düdük çalıyor" dedi.

Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin Ümraniyespor maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Samsun Valisi Osman Kaymak,Samsunspor'un küme düşmesi nedeni ile üzgün olduğunu fakat yeniden birlik ve beraberlik sağlanarak bir sinerji oluşturulması gerektiğini ifade ederek, "Bu şehrin kapasitesi bu takımı düştüğü yerden çıkarmaya yeter. Yeter ki bir araya gelelim, bir olalım. Takımla ilgili yapabileceği bir şey olup da yapmayanlar insanların bundan rahatsız olması lazım. Bende destek olabilirim demesi lazım. Fikri bile bizim için önemli. Fikri olan, imkânı olan, yol gösterecek. O anlamlar imkanı olanlarla yeni bir yol haritası çizmemiz lazım. Malum takımın çok yüksek borçları var. Borçlar biriktiği içinde yeni iş adamı insanlar pek takıma gelmek istemiyor. Kayyumda ki arkadaşlar mahkemeden yeni bir genel kurul talebinde bulundular. Ama bütün bunların ötesinde şehirde bir sinerjinin oluşmasını istiyoruz. İnşallah şehir el ele verirse Zihni başkanımızla birlikte sinerjinin oluşacağını düşünüyoruz" dedi.

SAMSUNSPOR'UN HAKLARI YENİLDİ
Samsun Gazetesinden Ali Birol'un haberine göre Samsun Valisi Osman Kaymak, kayyum ataması sonrası, takımın sahipsiz kaldığı, bunun içinde haklarının yenmeye müsait olduğu gibi bir algı oluştuğuna işaret ederek, "Biz elimizden geleni yaptık ama topu ben oynayacak halim yok. Zaten söyledim ben toptan da anlamam ama şunu öğrendik ki bu işte ayak oyunları varmış aslında. Bakın devletin adamıyız birilerini de suçlamayı da sevmem ama maalesef takımımızın hakları yendiği de ortada. Kayyum tabiri ortada. İnsanlar diyor ki bu şehrin sahibi yok ki takım kayyuma kalmış. Dışarıdaki adam olaya böyle bakıyor. Öyle bakılınca da hakemde düdüğü ona göre çalıyor. Penaltı verilmiyor. Bu takım için üzülüyorsak, lütfen imkanı olan iş adamı, siyasetçi, bürokratın bu takıma destek olmasını istiyoruz.  Bizde elimizden gelen bir şey varsa destek olmaya devam edeceğiz. İnşallah da kurtarırız diye düşünüyorum" diye konuştu. 

ZİHNİ ŞAHİN: BOYNUMUZUN BORCU
Geçtiğimiz günlerde göreve gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin de, "Samsunspor'u kurtarmak boynumuzun borcu artık" diyerek, "Yukarıda değerlendirme yaptık. İnşallah bir çıkış yolu bulacağız. Bu takım sahipsiz kalmaz. Sayın Valimiz, iş adamlarımızla birlikte sahip çıkacağız. Bu boynumuzun borcu artık. Ortada bir sinerji oluşturmak şart inşallah gerçekleştireceğiz" yorumunda bulundu. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Sadide Akbulut: Diyanet FETÖ, DEAŞ ve PKK terör örgütleri ile ilgili çalışma başlattı

Sadide Akbulut: Diyanet FETÖ, DEAŞ ve PKK terör örgütleri ile ilgili çalışma başlattı