22 Ekim 2021 Cuma

SAMSUN'DA ARTİSTİK BUZ PATENİ CUMHURİYET KUPASI YARIŞMASI SON ANDA İPTAL EDİLDİ

Samsun'da Artistik Buz Pateni Cumhuriyet Kupası Yarışması son anda iptal edildi

Samsun'da İlkadım Buz Pateni salonunda yapılacak Artistik Buz Pateni Cumhuriyet Kupası Yarışması son dakikada iptal edildi.

25 Ekim 2019 Cuma 03:02 SPOR

Samsun'da yapılacak Artistik Buz Pateni Cumhuriyet Kupası Yarışmasının son dakikada iptal edildiği gündeme geldi.


Samsun'da 24 Ekim 2019 günü saat 16:00'da yapılacak olan Artistik Buz Pateni Cumhuriyet Kupası Yarışması için şehre gelmek üzere yola çıkan sporcular, son anda gelen bilgi ile şok yaşadı. Artistik Buz Pateni Cumhuriyet Kupası Yarışmasının iptal edildiği bilgisini alan sporcuların şehre 50 kilometre kala yoldan geri döndükleri iddia edildi.

İlkadım Buz Pateni salonunda dün yapılması beklenen Artistik Buz Pateni Cumhuriyet Kupası Yarışması yapılan duyuruya göre salonda ki buzun mevcut kalınlık durumunun yetersiz olması nedeniyle iptal edildiği bildirildi.

24 Ekim 2019 Perşembe günü Samsun'da yapılması beklenen ancak salondaki buzun mevcut kalınlığının yeterli olmaması nedeniyle iptal edilen Artistik Buz Pateni Cumhuriyet Kupası Yarışmasının yeni tarih ve yerinin ise buzpateni.org sitesinden yapılan duyuruya göre kısa sürede ilan edileceği açıklandı.

Samsun'da Artistik Buz Pateni Cumhuriyet Kupası Yarışmasının olacağı bilinmesine rağmen, yarışma için tarih ve saatin belli olmasına rağmen İlkadım Buz Pateni salonunda ki buzun mevcut kalınlığının neden ve nasıl hazır olmadığı ise merak konusu oldu. Yarışma için dün kente gelmek üzere yola çıkan sporcuların son anda Artistik Buz Pateni Cumhuriyet Kupası Yarışmasının iptal edildiğini öğrenerek yoldan geri döndükleri gündeme gelirken, İlkadım Buz Pateni salonunda ki buzun mevcut durumunun yarışmanın yapılmasına el verişli olmadığı, bu nedenle sporcuların can güvenliğini tehdit edebileceği açıklandı.

Samsun'da 24 Ekim 2019 Perşembe günü yapılacak Artistik Buz Pateni Cumhuriyet Kupası Yarışmasının iptal edilmesi ile ilgili bir diğer iddia ise yarışmanın yapılacağı İlkadım Buz Pateni salonunda, elektrik tasarrufu sağlamak amacıyla pistin buzlanmasını sağlayan mekanizmaya ait fişin çekildiği, bu nedenle pisteki buzun eridiği yönünde.
Kaynak: SamsunKentHaber.com.tr

- Özel Haberlerimizin kopyalanması, kaynak verilse dahi Samsun Kent Haber harici başka bir yayın organında yayınlanması telif kanunu kapsamında yasaktır. Aksi durumda hukuki süreç işletilecektir. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da ki buz pateni yarışmasının iptal edilmesi ile ilgili açıklama yapıldı

Samsun'da ki buz pateni yarışmasının iptal edilmesi ile ilgili açıklama yapıldı