25 Eylül 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA SPOR MUHABİRİ SELÇUK KAYA'YA HAKARET VE TEHDİT MESAJLARI HOŞ OLMADI

Samsun'da spor muhabiri Selçuk Kaya'ya hakaret ve tehdit mesajları hoş olmadı

Samsun'da Haber Medya Grubuna bağlı Haber Gazetesi ve AKS Tv'de spor muhabirliği yapan Selçuk Kaya'ya yaptığı bir haber nedeni ile küfür, hakaret ve tehditlerde bulunulması tepkilere neden olurken, çirkin mesajlar ise hoş olmadı..

15 Temmuz 2019 Pazartesi 01:00 SPOR
Yılport Samsunspor'un maçlarının yayınlandığı AKS TV'de Samsunspor'un attığı gollerde sevinç ve coşku yaşayan ve uzun yıllardır da Samsun'da spor muhabirliği yaparak Samsunspor ile ilgili gelişmeleri kamuoyuna duyuran meslektaşımız Selçuk Kaya'nın kendini bilmez bazı kişiler tarafından yaptığı bir haber nedeniyle linç edilmesi tepkilere neden oldu.

Geçtiğimiz günlerde Haber Gazetesinde Yüksel Yıldırım'ın fotoğrafı ile 'Resmi açıklama geldi. Ortaklıktan çekildi' başlıklı bir haber yapan Selçuk Kaya, bu haberde Yüksel Yıldırım'ın ağabeyi Ali Rıza Yıldırım'ın Yılport Samsunspor A.Ş'deki ortaklığından çekildiğine yönelik yaptığı açıklamayı yayınladı. 

Haberde Yüksel Yıldırım'ın fotoğrafının kullanılması nedeniyle Yüksel Yıldırım'ın ortaklıktan çekildiğini sanan taraftarlar haberin veriliş şekline tepki gösterdi. Bu konuda Yüksel Yıldırım'ında Twitter'dan Selçuk Kaya'nın ismini vererek bir açıklama yapması sonrası ise, genç muhabire yönelik sosyal medyada tehdit ve hakaret mesajları yağmaya başladı. Tehdit mesajları o kadar ileri gitti ki Selçuk Kaya'nın görev yaptığı gazeteyi basma çağrıları yapanlar dahi oldu. 

Editör diyor ki; Öncelikle şunun bilinmesi gerekir; Selçuk Kaya'da en az sizler kadar Samsunludur, Samsunsporludur.. Selçuk Kaya'nın Yüksel Yıldırım ile hiç bir sorunu da yoktur. Yüksel Yıldırım'da Selçuk Kaya'yı bir muhabir-gazeteci kimliğinden önce bir Samsunspor taraftarı olarak görür ve öyle kabul eder. Dolayısı ile bir haber nedeniyle, meslektaşımız Selçuk Kaya'nın Samsunspor adı altında tehdit edilmesi, bu büyük taraftara yakışan bir davranış biçimi değildir. 

Zira bu davranış biçimi korunmaya çalışılan Yüksel Yıldırım'ı da zora sokar, sıkıntıya sokar ve daha ötesi ciddi anlamda üzüntüye boğar. Yüksel Yıldırım söz konusu haber ile ilgili gereken eleştirisini yapmıştır. Bundan ötesi davranışlar Yüksel Yıldırım'ın, Selçuk Kaya'yı hedef gösterdiği izlenimine yol açar ve Yüksel Yıldırım'ın da eminiz ki böyle bir niyeti yoktur. Her maç sonrası statta kendisine mikrofon uzatan ve maç ile ilgili görüşlerini ekranlara taşıyan Selçuk Kaya'ya Yüksel Yıldırım'ın değer verdiğini ve bu nedenle sitem ettiğini düşünüyoruz. 

Samsunspor'un büyük taraftarına da buradan, Selçuk Kaya'nın da kendileri gibi (Her ne kadar Beşiktaş'ı da tutuyor olsa) onun için önceliğin Samsunspor olduğunu bilerek, tehdit ve hakaretlerde bulunanları uyarması çağrısı yapıyoruz. Birbirimizi kırmadan, dökmeden, el ele bu yıl şampiyonluğa ulaşmamız dileklerimizle.. Yeni sezonda da biz yine maraton tribünündeyiz..

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Kamiller Bitmeez

27 Ağustos 2019 Salı 00:39

Bir Samsunspor'lu yalnızca SAMSUNSPOR'u tutar!

Ergin Demiroglu

17 Temmuz 2019 Çarşamba 00:49

Adam gibi haber yapsaydı bu problemi yaşamazdı. Evet herkes benzer şekilde raiting kaygısı ile bunu yapıyor. Ama yapıyorsan okuyucunun vereceği tepkiyi de göze alacaksın. Bence okuyucu tepki vermekte haklı. Şiddeti biraz fazla olabilir. Ama böyle hassas konular olunca akıllı olmak gerek

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun milletvekili Fuat Köktaş'tan 15 Temmuz'un 3'üncü yılı ile ilgili açıklama

Samsun milletvekili Fuat Köktaş'tan 15 Temmuz'un 3'üncü yılı ile ilgili açıklama