04 Aralık 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA TRAMVAYLA MAÇA GİDEN BASKET TAKIMINA ATAKUM BELEDİYESİ ARAÇ TAHSİS EDECEK

Samsun'da tramvayla maça giden basket takımına Atakum Belediyesi araç tahsis edecek

Samsun'da Basketbol Ligi Süper Lig'de oynayan Canik Belediye takımının tramvayla maça gitmesi sonrası CHP'li Atakum Belediyesi oyunculara araç tahsis etme kararı alırken, Canik Belediyesi ise takıma 'Belediye' ibaresini kullanmaması için ihtar çekti.

05 Ekim 2020 Pazartesi 19:51 SPOR

Samsun'da Süper Lig'de oynayan Canik Belediye basketbol takımını oyuncularının  imkansızlıklar nedeniyle Beşiktaş maçına tramvay ile gitmesi kentin gündemi oldu.


31 Mart seçimlerinden önce Canik Belediyesinin vitrini olan basketbol takımı, seçimler sonrası adeta yok olmaya terk edildi. Basketbol Süper Lig maçlarına kendi imkanları ile gitmeye çalışan Canik Belediye takımı oyuncuları geçtiğimiz hafta sonuda Beşiktaş maçına tramvay ile gitmek zorunda kaldı.

Maçlar için kendilerine bir araç dahi tahsis edilmeyen Canik Belediye takımının oyuncuları tüm imkansızlıklara rağmen  Samsun'u potada temsil etmeye çalışıyor. Oyuncuların tramvay ile maça gitmeleri sonrası CHP'li Atakum Belediyesinin Başkanvekili Atilla Tekcan, sporcuların yaşadığı mağduriyete üzüldüklerini belirterek, Canik Belediye takımına maçlara gidebilmeleri için araç tahsisi yapacaklarını söyledi.

Öte yandan Canik Belediyesi ise tramvayla maça gittikleri gündeme gelen Canik Belediye takımının bir derneğe bağlı olduğunu belediyeleri ile organik ve inorganik bir bağının olmadığını açıklayarak söz konusu derneğe de 'Belediye' ibaresini kullanmamaları için ihtar çekildiğini açıkladı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Mehmet

07 Ekim 2020 Çarşamba 08:58

Canikte kafa başka çalışıyor, Atakum'da başka! bir AK Partili olarak Atakum Belediyesini tebrik ediyorum...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

SP Samsun İl Başkanı Armutçu'dan Büyükşehir Belediyesine kayyım göndermesi

SP Samsun İl Başkanı Armutçu'dan Büyükşehir Belediyesine kayyım göndermesi