20 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN’DA TURKCELL PLATİNUM GOLF CHALLENGE HEYECANI BAŞLADI

Samsun’da Turkcell Platinum Golf Challenge heyecanı başladı

Turkcell Platinum ayrıcalığıyla golf heyecanı Samsun’da yaşanıyor. Turkcell Platinum Golf Challenge Samsun, bugün yapılan ilk vuruşla başladı. İş, sanat ve cemiyet dünyasını buluşturan turnuvada, 88 golf sporcusu 6 farklı kategoride şampiyon olmak için yarışıyor.

31 Ağustos 2018 Cuma 15:34 SPOR

Samsun'da Turkcell’in isim sponsorluğunda bu yıl ilki düzenlenen Turkcell Platinum Golf Challenge Samsun Turnuvası’nda ilk vuruş yapıldı. 


Samsun'da düzenlenen Turkcell Platinum Golf Challenge turnuvasında ulusal ve uluslararası 80 sporcu mücadele edeceği turnuvada Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Kemer Golf Kulübü Kaptanı Erdem Kramer ve Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu gibi isimler de yer aldı. 

Golfu desteklemeye devam edeceğiz’’

Turnuvada konuşan Turkcell Genel Müdür Kaan Terzioğlu, Samsun’un 18 çukurlu golf sahasının açılışını Turkcell Platinum Golf Challenge Samsun’la yapmaktan mutluluk duyduklarını belirtip “Turizmimizin ve turizm gelirlerimizin gelişimi açısında golf turizmini çok önemsiyorum. Türkiye’nin dört bir yanında böyle golf sahalarının olması, ülkemize büyük değer kazandıracak. Turkcell olarak da golf sporunu desteklemeye ve golf turizmine yatırım yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

‘Turkcell’e desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum’

Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu ise Türk sporunun ve sporcusunun her zaman yanında olan ve Türk sporunun en büyük destekçisi Turkcell’e teşekkür edip “Turkcell’i golfun içerisinde görmek bizleri gururlandırıyor. Golf sadece bir spor değil. Aynı zamanda bir turizm kapısı. Geçen sene 130 binin üzerinde golf turisti ülkemize geldi. Ve 160 milyon Euro civarında bir para ülkemize girdi. Bunun gelişebilmesi için sponsor destekleri çok önemli. Bu vesileyle da her zaman yanımızda olan Turkcell’e tekrar teşekkür ediyorum” dedi.
 
Kıyı şeridinde ve dünya standartlarında

Samsun Atakum Sahili'nin başında, Atakum ilçesinin hemen girişinde yer alan Samsun Golf Sahası, dünya standartlarında özellikler barındırıyor. Samsun Golf Kulübü, Karadeniz’in ilk ve tek golf sahası olmasının yanı sıra, deniz dolgusuyla yapılan dünyadaki ilk saha özelliğini de taşıyor. 650 dönümlük açık alana kurulan sahada 18 çukur bulunuyor. 6.092 metre uzunluğunda, kıyı şeridinde yer alan ‘Links’ tipinde Türkiye’nin ikinci sahası olma özelliği taşıyan Samsun Golf Sahası, aynı zamanda Türkiye'de bir belediye tarafından yapılan halka açık tek golf alanı olma özelliklerini taşıyor. Saha, zorluk derecesinin yüksek olması nedeniyle golfçülerin ilgi odağı oldu. 3.000 metrekarelik kapalı alanı bulunan tesis içerisinde golfçülerin ihtiyaçlarını karşılayan birimler yer alıyor. USGA standartlarına uygun olarak ünlü golf mimarı Kevin Ramsey'in tasarladığı tesis, modern fitness salonunu ve dünya mutfağının bütün lezzetlerinin tadılabileceği restoranını da içinde bulunduruyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Batman Kozluk'ta şehit olan Adem Güven'in naaşı memleketi Samsun'a getirildi

Batman Kozluk'ta şehit olan Adem Güven'in naaşı memleketi Samsun'a getirildi