17 Ocak 2021 Pazar

SAMSUNLU BAŞPEHLİVANLARA, SAMSUN BELEDİYELERİ NEDEN SAHİP ÇIKMIYOR

Samsunlu başpehlivanlara, Samsun belediyeleri neden sahip çıkmıyor

Samsunlu eski milli güreşçi ve Anadolu Samsun Dernekleri Federasyonu(SAMDEF) Genel Başkanı Metin Şenel, Samsunlu başpehlivanlara Samsun belediyelerinin sahip çıkmamasına tepki gösterdi.

06 Mart 2020 Cuma 17:32 SPOR

Samsunlu başpehlivanlara, Samsun belediyeleri neden sahip çıkmıyor. Samsunlu eski milli güreşçi ve SAMDEF Genel Başkanı Metin Şenel, Fatih Atlı, Şaban Yılmaz gibi çok sayıda Samsunlu güreşçinin başka şehirlerin belediyeleri adına güreştiklerini açıkladı.


Samsunlu olan ve başpehlivan olan çok sayıda güreşçinin başka şehirlerin belediyeleri tarafından transfer edildiğini, Samsun belediyelerinin ise kendi güreşçilerine sahip çıkmadığını söyleyen Anadolu Samsun Dernekleri Federasyonu(SAMDEF) Genel Başkanı Metin Şenel, bu duruma tepki gösterdi.

Samsunlu başpehlivanlardan Şaban Yılmaz, Salih Erinç, Şükrü Kazan, Özkan Yılmaz'ın Ankara ASKİ adına, Abdullah Güngör'in İBBM-Ordu Büyükşehir Belediyesi adına, Fatih Atlı, Serhat Gökmen ve Bayram Ertan'ın Antalya- Manavgat adına, Onur Şenel'in Balıkesir Büyükşehir Belediyesi adına, Hüseyin Şahinal'ın Ankara Büyükşehir adına, Tanju Gemici'nin Kocaeli Büyükşehir adına güreştiklerini belirten SAMDEF Genel Başkanı Metin Şenel, dünya şampiyonu Samsunlu Furkan Bayrak'ın Ankara ASKİ'de, Türkiye Şampiyonu Mert Çıkmaz'ın Kocaeli Büyükşehir Belediyesi adına güreştiğine dikkati çekti.

Samsun'un efsane güreşçiler Yaşar Doğu, Mustafa Dağıstanlı ve İbrahim Karabacak'ın memleketi olduğunu ifade eden Metin Şenel, "Samsunlu güreşçiler neden sahipsiz bırakılıyor" diye sordu.

19 Mayıs'ın 100'üncü yılı etkinlikleri kapsamında Samsun'da yapılacak Yaşar Doğu Karakucak organizasyonunun da iptal edildiğini vurgulayan Metin Şenel, Samsun'un güreşte sahipsiz kaldığını dile getirerek şunları söyledi.
"Osman Şenel, Kerim Yüksel, Sait Şen, Mehmet Donbay, Necmi Koç, Bekir Şahinal, Abdullah Ersoy, Fikret Ersoy gibi isimler başpehlivan olarak Samsun ismini senelerce Türkiye'de başarılı bir şekilde temsil etmişlerdir. Şaban Yılmaz, Fatih Atlı, Tanju Gemici, Serhat Balcı, Bayram Ertan, Abdullah Güngör, Serhat Gökmen, Salih Erinç, Onur Şenel, Recep Taslak, Şükrü Kazan, Hüseyin Şahinal, Ali Rıza Kaya, Özkan Yılmaz gibi başarılı ve halen faal başpehlivanlarımız mevcut ancak maalesef hiç bir Samsun Büyükşehir ve ilçe belediyeleri bünyesinde spor hayatlarını sürdürmüyorlar. Bu sahipsizlik gerçekten Samsun ismini yağlı güreş arenasında öksüz bırakmakta, sahipsiz bırakmaktadır, Samsun güreşte merkez olma özelliğini yitirmiştir. Son Kırkpınar güreşlerinde 2 bin 380 pehlivan arasında Samsun adına güreşen pehlivanımız maalesef olmamıştır. Geldiğimiz en son nokta budur."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Zeki tunç

08 Mart 2020 Pazar 09:20

Seviye düştü,illa da futbol,kim takar diğer branşları..Herkes çıkar peşinde, işiniz zor anlayacağınız

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İYİ Parti Milletvekili Bedri Yaşar, Samsun'da kepenk kapatan esnaf sayısını açıkladı

İYİ Parti Milletvekili Bedri Yaşar, Samsun'da kepenk kapatan esnaf sayısını açıkladı