25 Haziran 2019 Salı

SAMSUNPOR'UN NE KADAR BORCU VAR, BORCUN NE KADARI ÖDENDİ KULÜPTEN KAPSAMLI AÇIKLAMA

Samsunpor'un ne kadar borcu var, borcun ne kadarı ödendi kulüpten kapsamlı açıklama

Samsunspor Kulübünün ne kadar borcu var, borcun ne kadarı ödendi. Kazım Yılmaz'a ne kadar borç kaldı. Samsunspor Kulübü Başkanı Erkurt Tutu, Samsunspor'un ekonomik durumu ve borçları ile ilgili kapsamlı bir açıklama yaptı.

26 Aralık 2017 Salı 16:33 SPOR

Samsunspor Kulübü Erkurt Tutu başkanlığında şuana kadar ne kadar borç ödedi. Samsunspor Kulübünün eski başkanı Kazım Yılmaz'a ne kadar borcu kaldı. Samsunspor Kulübü Başkanı Erkurt Tutu, ödenen borçlar ve kalan borçları açıkladı.

Samsunspor Kulübü Başkanı Erkurt Tutu, kulübün borçları ile ilgili kapsamlı bir açıklama yaptı. Erkurt Tutu, Kazım Yılmaz'ın 20 milyon liranın üzerinde alacağı olduğunu bu borcu ise yapılan ödemeler ile 9 milyon liraya düşürdüklerini söyledi.

Samsunspor'da mevcut ekonomik yapıyı düzeltmek için çok ciddi borçlar ödediklerine dikkati çeken Erkurt Tutu, şöyle devam etti:

"Bugün 5,5 ile 6 milyon lira civarında icralık dosya var. Kulübün eski başkanı Kazım Yılmaz'ın 20 milyon liranın üzerinde alacağı varken bugün 9 milyon liraya düşmüş. Transfer yasağı ilk sezon 10 milyon liraya çözülmüşken ikinci sezon 5 milyon liraya çözülmüş, bugün 1,5 milyon liraya çözülecek. Demek ki borç azalmış ki bu rakamlar buralara gelmiş. Biz bunların yönetilebilir hale geldiğini söylüyoruz. Bizim futbolcuya hiç para ödemediğimiz söyleniyor. Tüm takımın bütçesi 12 milyon lira diyelim. Bunun peşinatını da 3 milyon lira sayalım. Biz bunu ödemişiz. Geçen seneden alacağı olan sadece 3 oyuncu var. Temmuz ayından bu yana 12 milyon lira borçlara ödemişiz. Bunun 9 milyon lirası geçmişten gelen futbolcu borçları ve mali kriterler. Şimdi bizim yönetime 'Para ödemediler' diyebilir misiniz?"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Hasan Togar, Tekkeköy'de 2017 yılında yaptıkları hizmetleri açıkladı

Hasan Togar, Tekkeköy'de 2017 yılında yaptıkları hizmetleri açıkladı