20 Mart 2019 Çarşamba

SAMSUNSPOR BOLUSPOR MAÇINDA İKİ PENALTIYI VERMEYEN BİTİGEN'İ MHK BAŞKANINA ŞİKAYET ETTİ

Samsunspor Boluspor maçında iki penaltıyı vermeyen Bitigen'i MHK Başkanına şikayet etti

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren, Boluspor maçında iki net penaltılarını vermeyen hakem Abdulkadir Bitigen'i Merkez Hakem Kurulu Yusuf Namoğlu'na şikayet ederek, "Yusuf Namoğlu maçın özetini lütfen seyretsin" dedi.

19 Mart 2018 Pazartesi 17:01 SPOR

Samsunspor'da hakem Abdulkadir Bitigen'e tepkiler sürüyor. Hakem Bitigen'in Boluspor maçında iki net penaltılarını vermediğini açıklayan Samsunspor Sportif Teknik Direktörü Coşkun Zeren, sert eleştirilerde bulundu.


Samsunspor Sportif Teknik Direktörü Coşkun Zeren, Boluspor maçının hakemi Abdulkadir Bitigen'in iki net penaltılarını hata değil bilerek vermediğini iddia etti. Coşkun Zeren, hakem Bitigen ile ilgili açıklamasında "Hata her zaman olabilir ama Boluspor maçında hata yok, çok net. Abdulkadir Bitigen kararlarıyla Samsunspor Kulübüne çok büyük zarar verdi ve bu yarayı bilerek vermiştir." dedi.

Coşkun Zeren, gazetecilere yaptığı açıklamada, 0-0 berabere kaldıkları Boluspor maçında galibiyeti kaçıran tarafın kendileri olduğunu söyledi.

Sahadan 1 puanla ayrıldıkları için üzgün olduklarını belirten Samsunspor Teknik Direktörü Coşkun Zeren, "Maçın tekrarını futbolcularla birkaç kez izledik. Süper Lig hakemi Abdulkadir Bitigen net iki penaltıyı göremedi ve veremedi. Ligde benzer haksızlıklara çok uğradık ama hakemlerin hep hata yaptığını düşündük ve böyle kabul ettik. Adana Demirspor maçında net golümüz verilmedi, yine 2 puan kaybettik. Biz camia olarak hakemlere her zaman inanan ve güvenen bir kulübüz. Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu bizim güvendiğimiz ve inandığımız bir insandır. Ama Boluspor maçında yaşananları sadece hakem hatasıyla bağdaştırmak mümkün değildir." ifadelerini kullandı.

Hakem Abdulkadir Bitigen ile ilgili açıklamasında MHK Başkanına da seslenerek "Yusuf Namoğlu maçın özetini lütfen seyretsin." diyen Coşkun Zeren, şunları kaydetti:

"Eğer biz haksızlık yapmışsak gereğini yapsın. Hiç kimsenin Samsunspor Kulübü üzerinden hesap yapmaya kalkmasına müsaade etmeyeceğiz. Hata her zaman olabilir ama Boluspor maçında hata yok, çok net. Abdulkadir Bitigen kararlarıyla Samsunspor Kulübüne çok büyük zarar verdi ve bu yarayı bilerek vermiştir. Bunu hata olarak kabul edemeyiz. Sayın Namoğlu, bu hakem hakkında gereğini yapsın. Biz de bunun takipçisi olacağız."

Samsunspor Sportif Teknik Direktörü Coşkun Zeren, bundan sonra Abdulkadir Bitigen'in ligde yönettiği maçları takip edeceklerini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Kızılırmak'ta boğularak ölen Osman Ertekin'in annesi feryat etti: Oğlumu öldürdüler

Samsun'da Kızılırmak'ta boğularak ölen Osman Ertekin'in annesi feryat etti: Oğlumu öldürdüler