31 Ekim 2020 Cumartesi

SAMSUNSPOR DÜNYA TAKIMLARI İLE AYNI LİSTEYE GİRDİ

Samsunspor dünya takımları ile aynı listeye girdi

Samsunspor, Liverpool, Paris Saint-Germain gibi dünya kulüplerinin yer aldığı en formda takımlar listesine girdi. Yılport Samsunspor dünya çapında en formda takımlar arasında gösterildi.

21 Şubat 2020 Cuma 02:33 SPOR

TFF 2'inci Lig Beyaz Grupta fırtınalar estiren Yılport Samsunspor, Liverpool, Paris Saint Germain gibi dünya devi kulüplerin yer aldığı en formda takımların bulunduğu listeye girdi.


Dünya çapında tüm birinci lig ve 3'üncü ligleri kapsayan Transfermarkt sitesinin verilerine göre Samsunspor, dünya çapında en formda takımlar arasında gösterildi.

Transfermarkt'ın 'En Formdaki Takımlar' listesinde Liverpool ilk sırada yer alırken, bu listeye Türkiye'den ise sadece Samsunspor girebildi.

LD Alajuelense takımının ikinci, Celtic Glasgow'un üçüncü, Herediano takımının dördüncü, Glasgow Rangers'ın beşinci, Linfield takımının altıncı, West Brom takımının yedinci, Paris SG takımının sekizinci olduğu 'En formda takımlar' listesinde Samsunspor ise dokuzuncu sırada yer aldı.Dünya devi kulüplerle aynı listede yer alan Samsunspor, TFF 2'inci Lig'de gösterdiği performans ile şampiyon adaylığına da en yakın kulüp olarak iddiasını sürdürüyor. Süper Lig'den hiç bir takımın yer almadığı Transfermarkt'ın 'En Formdaki Takımlar' listesinde Samsunspor'un yer alması Yılport Samsunspor A.Ş Başkanı Yüksel Yıldırım'ın "Samsunspor'u dünya takımı yapmak istiyoruz" açıklamasını hatırlatırken, Yılport Samsunspor TFF 2'inci Lig'de sergilediği performans ve Transfermarkt'ın verilerine göre dünya takımlarının arasına girmiş oldu.
Kaynak: SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Vatan DAŞTAN

21 Şubat 2020 Cuma 10:40

Güldürmeyin kendinizi, listede olmayan takımlar ziraat kupasında biz yokuz...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Meyhane ile kafayı bozmuşlar! Yalı Kafe'ye giden herkesi alkolik sanıyorlar

Meyhane ile kafayı bozmuşlar! Yalı Kafe'ye giden herkesi alkolik sanıyorlar