18 Ağustos 2019 Pazar

SAMSUNSPOR ESKİ KULÜP BAŞKANI KAZIM YILMAZ: DAVA AÇILMASI ARTIK MECBUR HALE GELDİ

Samsunspor eski Kulüp Başkanı Kazım Yılmaz: Dava açılması artık mecbur hale geldi

Samsunspor Kulübü eski Başkanı Kazım Yılmaz, kulübün vergi ve SGK borçlarını ödemeyen eski yöneticilere dava açılmasını desteklediğini açıklayarak, "Dava açılması artık mecbur hale geldi" dedi.

05 Nisan 2018 Perşembe 16:37 SPOR

Samsunspor'da Kayyum Yönetiminin vergi ve SGK borçlarını ödemeyen eski yöneticilere dava açma kararı almasının ardından eski kulüp başkanı iş adamı Kazım Yılmaz'dan flaş bir açıklama geldi.


Samsunspor Kulübü eski Başkanı Kazım Yılmaz, kayyum yönetiminin aldığı kararı desteklediğini belirterek, Samsunspor'da vergi ve SGK borçlarını ödemeyen eski yöneticilere dava açılmasının artık mecbur hale geldiğini söyledi.  

Samsunspor Kayyum Yönetimi yaptığı açıklamada, kulübün 17 milyon TL tutarında vergi ve sgk borcunun bulunduğunu belirtmiş, eski kulüp yöneticilerine ise bu nedenle dava açılacağını duyurmuştu.

Samsunspor'da  2011-2012 sezonun da Kulüp Başkanlığı yapan Kazım Yılmaz ise vergi ve SGK borçlarının ödenmemesi nedeni ile eski yöneticilere açılması gündeme gelen dava ile ilgili yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.
 
"Kayyum heyetinin dava açma kararını kesinlikle destekliyorum.  Bu konuda hiçbir yönetimi asla suçlamıyor ve asla tenkit etmiyorum. Ancak onur ve gururla yürüttüğüm Samsunspor Başkanlığı dönemimizde 8.5 milyon TL vergi ve SGK bedeli ödedim. Güzel şehrimizin futbol takımı Samsunsporumuza hiç bir zaman maddi, manevi desteğimizi esirgemedik. Başkanlığım dışında da Samsunspor'a destek vermeye devam ettim. Kulübümüzün maddi olarak önünün açılması, SGK ile vergi borçlarının ödenebilmesi için, Sayın Valimizin de onay verdiği, Kayyum Heyetinin borçları ödetebilmek için konuyu yargıya taşıma kararını sonuna kadar destekliyorum. Geçmiş dönemlerden kaynaklanan, birikmiş vergi ve SGK borçlarının dava konusu edilmesi artık mecbur oldu."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Tekkeköy'de Çay mahallesinin asırlık imar sorununa neşter vuruldu

Samsun Tekkeköy'de Çay mahallesinin asırlık imar sorununa neşter vuruldu