23 Temmuz 2019 Salı

SAMSUNSPOR FUAR İÇİNDE Kİ OTOPARKTAN NASIL ZARAR ETTİ, KAYYUM ŞOK RAKAMI AÇIKLADI

Samsunspor Fuar içinde ki otoparktan nasıl zarar etti, kayyum şok rakamı açıkladı

Samsunspor Kulübüne ait olan Fuar içinde ki otoparkın zarar ettiğinin açıklanması kafalarda soru işaretleri oluşturdu. Samsunspor Kuyyum heyeti, otoparkın 4 yıl boyunca zarar ettiğini açıklarken, 1 milyon 968 bin 252 TL gelire sahip otoparkın nasıl zarar ettiği ise şaşkınlık yarattı.

17 Mart 2018 Cumartesi 15:50 SPOR

Samsunspor Kulübü tarafından işletilen 1 milyon 968 bin 252 TL gelire sahip Fuar içindeki otoparkın, Milli Emlak'a ödenmesi gereken 1 milyon 783 bin 940 TL kira bedelinin zamanında ödenmemesi nedeni ile zarar ettiği açıklandı.


Samsunspor’da kayyum heyetinin yönetime gelmesiyle birçok konu gün yüzene çıkmaya başladı. İşletmesi kulübe ait olan Fuar İçi’ndeki otoparktan zarar edildiğinin tespit edilmesi üzerine çalışma başlatıldı

İNCELEMEDE ZARAR ORTAYA ÇIKTI

Samsunspor’da yönetime aday çıkmamasının ardından mahkeme kararı ile atanan kayyum yönetimi her gün sümen altı edilen farklı bir sorunla karşı karşıya geliyor. Kırmızı-beyazlı kulübün kayyum yönetimi işletmesi kulübe ait olan Fuar İçi’nde bulanan otoparkta yaptığı incelemenin ardından herkesi şok eden bir gelişme ile karşı karşıya geldi. Sürekli işleyen, özellikle yaz aylarında boş yer dahi bulunmayan otoparkın 2013 haziran ayı ile 2017 haziran ayı arasındaki dönemlerde zarar ettiği tespit edildi. 

KİRA BEDELİ ÖDENMEMİŞ

Gazete Gerçek'ten Mustafa Ataseven'in haberine göre, kulübün belirtilen dönemde 1 milyon 968 bin 252 TL gelir sağladığı ancak otopark olarak kullanılan arazinin Milli Emlak’a ait olmasından dolayı 1 milyon 783 bin 940 TL'nin de kira bedeli olduğu ifade edildi. 2013 yılının haziran ayından bu yana ise 275 bin TL de personel gideri olduğu açıklandı. Kira bedelinin zamanında ödemediği ve gecikme faizi ile taksitlendirilen tutarın 2 milyon 170 bin 323 TL’ye yükseldiği belirtildi. 

SORUŞTURMA BAŞLATILACAK MI?

Yapılan hesaplamalar sonunda ise Samsunspor'un dört yıllık dönemde otoparktan 477 bin 71 TL zarar ettiği ortaya çıktı. Otoparkın nasıl zarar ettiği akıllarda soru işaretlerine neden olurken, 2013 yılından bu yana görev yapan yönetim kurullarının göz göre göre kulübü bu şekilde zarara uğratmasına ise taraftarlar tepki gösterdi. Taraftarlar ayrıca zararın nasıl oluştuğu yönünde belgelerle açıklama beklerken, kayyum yönetiminin konuyla ilgili soruşturma başlatıp başlatmayacağı da merak konusu oldu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

rıza vaatandaş

19 Mart 2018 Pazartesi 09:05

kayyum efen ınsanlafrın aklıyla dalga grcmeyın otoparkta soygunu kım yaparkı başındakı ınsanlar yaparkım yapaxcakkı verın savcılığa olayı açılsın soruşturma tabı yapabıorsenız oda ayrı bır konu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 15 yıl çıraklık yapıp kendi işini kuran işadamı Yaşar Dağdelen'in başarı öyküsü

Samsun'da 15 yıl çıraklık yapıp kendi işini kuran işadamı Yaşar Dağdelen'in başarı öyküsü