25 Nisan 2019 Perşembe

SAMSUNSPOR KAYYUM HEYETİ BAŞKANI KARAYILMAZ'DAN DENİZLİSPOR MAÇI İÇİN TARİHİ ÇAĞRI

Samsunspor Kayyum Heyeti Başkanı Karayılmaz'dan Denizlispor maçı için tarihi çağrı

Samsunspor Kayyum Heyeti Başkanı Ahmet Güral Karayılmaz, kritik Denizlispor maçı öncesi taraftara yaptığı tarihi çağrıda, "Bu bir kurtuluş savaşıdır. Denizlispor maçında tribünler mutlaka dolsun" dedi.

17 Nisan 2018 Salı 20:40 SPOR

Samsunspor Kayyum Heyeti Başkanı Ahmet Güral Karayılmaz, ligde küme düşüp düşmeme konusunda kader maçı olan Denizlispor karşılaşması öncesi taraftara önemli çağrıda bulundu.


Samsunspor'un 53 yıllık tarihi bir takım olduğunu açıklayan Kayyum Heyeti Başkanı Ahmet Güral Karayılmaz, 22 Nisan 2018 Pazar günü oynanacak Denizlispor maçında tribünlerin doldurularak takıma sahip çıkılması gerektiğini söyledi. Samsunspor'un bir kurtuluş mücadelesi verdiğini kaydeden Karayılmaz, Nuri Asan Tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, Eskişehirspor karşısında alınan 5-0'lık mağlubiyet nedeniyle çok üzgün olduklarını da belirtti.

Denizlispor ile 22 Nisan Pazar günü sahalarında kader maçına çıkacaklarına işaret eden Samsunspor Kayyum Heyeti Başakanı Ahmet Güral Karayılmaz, şöyle devam etti:

"Eskişehirspor maçında 20 bin taraftar bizi zorladıysa, aynı şeyi bizim taraftarımız da Denizlispor'a yaşatarak daha maçın birinci dakikasında kaybedeceklerini hissettireceklerdir. Futbolcularımızın, teknik ekibimizin dik durmasına ihtiyacımız var. Daha da önemlisi taraftarımızın dik durmasına ihtiyacımız var. Bir futbol kulübünün taraftarı bir takımı çok farklı noktalara getirebilir, çok farklı motive edebilir. Buradan büyük taraftarımıza seslenmek istiyoruz. Öğrencisiyle, işçisiyle, memuruyla, annesiyle, kızıyla, amcasıyla, ağabeyiyle herkesin bu maça gelmesi için çağrı yapıyorum. Bu bir düğünse düğün, önemli kongreyse kongre, her şey orada. Hakemin düdüğüyle başlayıp bitecek. Biz 12'nci adamımıza güveniyoruz. Her zaman yaptıkları gibi bizi o gün de çok farklı bir şekilde destekleyeceklerine inanıyoruz. Biliyoruz ki taraftarımız yanımızda olduğunda bu sahadan galibiyetle ayrılabilecek hiçbir takım olmayacaktır. Bu rakibimiz için bir hezimet olacaktır."Samsunspor Kayyum Heyeti Başkanı Ahmet Güral Karayılmaz, kırmızı-beyazlı takımın ligde düşmemek için büyük mücadele vereceğinin altını çizdi.

"Samsunspor ligde bir kurtuluş mücadelesi vermektedir." diyen Karayılmaz, "Bu bir kurtuluş savaşı, Samsun'un spordaki en önemli savaşı ve 53 yıllık tarihinin mücadelesidir. Bunun telafisi yok. 90 dakika boyunca destek olacağız. Birinci dakikada gol yiyebiliriz, gol de atabiliriz. O gün tribünde maçı izlemek yok, o gün sadece ve sadece destek olmak var. Avazı çıktığı kadar, sesi kısılana kadar bağırmak var. Hep destek, tam destek." ifadelerini kullandı.

Stadın dolmasını beklediklerini vurgulayan Samsunspor Kayyum Heyeti Başkanı Karayılmaz, şunları kaydetti:

"Bilet fiyatlarını 1 liraya düşürdük. Bütün belediyelerle irtibata geçtik. Köylerimize varana kadar arkadaşlarımızı maça taşıyacağız. Biz bu yola baş koyduk. Stat dolarsa biz başarılı oluruz. Burada hepinize ihtiyacımız var. Bu takıma biz Süper Lig'de, 1. Lig'de veya amatör ligde diye destek olmuyoruz. Biz bu renklere aşık olduğumuz için destek oluyoruz. O gün bu gündür. O yüzden taraftarlarımızı, öncelikle sağduyulu olmaya daha sonra da takımlarına destek olmaya bekliyoruz. Bizim bir lafımız var: Biz bitti demeden bitmez."

Samsunspor Kayyum Heyeti Başkanı Ahmet Güral Karayılmaz, takımın, Denizlispor maçına kadar antrenmanları taraftara ve basına kapalı yapacağını sözlerine ekledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yusuf Ziya Yılmaz: Seçimde hep beraber kol kola koşturacağız

Yusuf Ziya Yılmaz: Seçimde hep beraber kol kola koşturacağız