07 Ağustos 2020 Cuma

SAMSUNSPOR KULÜBÜ BAŞKANLIĞI İÇİN SAMSUN VALİSİ'NE O İSİM ÖNERİLDİ

Samsunspor Kulübü Başkanlığı için Samsun Valisi'ne o isim önerildi

Samsunspor Kulübü'nün yapacağı olağanüstü kongrede başkanlık için Samsun Valisi Osman Kaymak ile yapılan görüşmede Atakum Belediyespor Kulüp Başkanı Mehmet Aydın'ın isminin önerildiği gündeme geldi.

18 Ocak 2018 Perşembe 12:54 SPOR

Samsunspor Kulübü'nün gerçekleştireceği olağanüstü kongre öncesi başkan adayının kim olacağı ile ilgili belirsizlik sürerken, Samsunspor Kulübü Başkanlığı için Atakum Belediyespor Kulüp Başkanı Mehmet Aydın'ın isminin önerildiği gündeme geldi.


Samsunspor Kulübü Başkanlığı ile ilgili Atakum Belediyespor Kulüp Başkanı Mehmet Aydın'ın Samsunspor kulüp başkanlığı için önerildiği ve Aydın'ın dün Samsun Valisi Osman Kaymak ile bir araya geldiği öğrenildi. Samsunspor'un ilkini 20 Ocak, ikincisini ise 28 Ocak tarihinde yapacağı ikinci seçimli olağanüstü genel kurul öncesi ilginç bir gelişme yaşandı. Samsun Valisi Osman Kaymak, geçtiğimiz günlerde belediye başkanlarıyla kahvaltıda bir araya gelmiş ve belediye başkanlarından Samsunspor için bir yönetim oluşturmalarını istemişti.

Gazete Gerçek'ten Fatih Tutar'ın haberine göre Samsun Valisi Osman Kaymak'ın Samsunspor kulüp başkanlığı için Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ile görüştüğü ve İshak Taşçı'nın kendisine Atakum Belediyespor Kulüp Başkanı Mehmet Aydın'ı önerdiği iddia edildi. Dün ise Vali Osman Kaymak, Belediye Başkanı İshak Taşçı ve Mehmet Aydın'ın bir araya geldiği belirtildi.

Öte yandan Samsunspor Kulübü Başkanlığı için önerilen Mehmet Aydın'ın kulübün içinde bulunduğu mali sorunlar nedeni ile aday olmaktan vazgeçtiği öğrenildi.  

MEHMET AYDIN AÇIKLAMA YAPTI

Samsunspor Başkanlığı için ismi gündeme gelen Atakum Belediyespor Kulüp Başkanı Mehmet Aydın ise, 'Vazgeçtiler' yönünde ki haberler üzerine bir açıklama yaptı.

18.01.2018 tarihinde yerel basınımızın değerli birkaç gazetesinde, başta şahsım olmak üzere Samsunspor gündemi ile haberler yayınlanmıştır. 

Yayınlanan haberlerde ‘gizemli başkan’ ve ‘vazgeçtiler’ başlıkları kullanılarak, Samsunspor yönetimine talip olduğumuz, ancak borçları gördükten sonra vazgeçtiğimiz yönünde haberler çıkmıştır. Her şeyden önce bilinmesini isterim ki, ne bir gizem yaratmak, ne de başladığımız bir işten vazgeçmek gibi bir cihetin içerisine girmedik. Bu şehirde yaşayan ve kalbi kırmızı beyaz aşkıyla atan herkes, genel itibariyle takımımızın içinde bulunduğu durumu ana hatlarıyla bilmektedir. 

Bizler, Atakum Belediye Başkanımız Sayın İshak Taşçı önderliğinde, Samsunsporumuz için sadece bugün değil, geçmişte de elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Samsun Valimiz Sayın Osman Kaymak ile en başından itibaren hep istişare içinde olduk. Gün itibariyle geldiğimiz noktayı kamuoyu ile paylaşmak istiyorum. Biz, büyük Samsunspor için harekete geçtiğimizde konuşulan mali tablo ile dün itibariyle karşımıza çıkan mali tablo arasında çok ciddi bir uçurum olduğunu gördük. 

Bunu da değerli Samsun Valimize ilettik. Bize söylenenlere karşılık oluşturmaya çalıştığımız bütçe, dün karşımıza çıkan mali tabloyu yönetmek için asla yeterli olmayacaktır. Eğer hedefimiz Samsunspor başkanlığı olsa idi, tablo ne olursa olsun evet derdik. Ancak bizim meselemiz başkanlık değil, Samsunporumuzu hak ettiği yere getirmektir. Büyük Samsunspor taraftarı ve kamuoyu bilmeli ki, Samsunspor aşığı değerli başkanımız İshak Taşçı’nın izniyle, başta Atakumlu işadamlarımız olmak üzere görüşmeler yapılmış, bir yönetim ve bütçe oluşturulmaya gayret edilmiştir. 

Oluşturulmaya çalışılan bu bütçe, yukarıda sizlere arz ettiğim üzere ilk başta söylenen rakamlarla belirlenmiştir. Ancak geldiğimiz noktadaki mali tablo, bu meselenin görünenden çok daha vahim olduğunu ortaya çıkarmıştır. Şimdi buradan çok açık bir şekilde ifade ediyoruz ki, biz mesele Samsunspor olduğunda, hiçbir şeyden vazgeçmeyiz. Samsunsporumuzun emrindeyiz. Tek isteğimiz ve beklentimiz ise, 17 final niteliğinde maç oynayacak takım için, gerekenlerin azami ölçüde yapılmasıdır. Samsunsporumuzun güçlü geleceği için hayallerimiz olduğu doğrudur. Ancak hayal satmak gibi bir niyetimiz, isim yapmak gibi bir hedefimiz de asla olmamış, olmasının düşünülmesi mümkün değildir.

Bütün bunlardan hareketle, Samsunsporun başkana değil, hedefe kilitlenip gereğini yapmasını sağlayacak birliktelik, 17 final maçının sağ salim geçmesini sağlayacak bütçe, ortaya koyduğumuz somut adımlara katkı sağlayacak net kararlara ihtiyacı vardır.  Bu ortam oluşursa yapmaya çalıştığımız her şeyin arkasındayız, göreve hazırız. Ancak gün itibariyle Samsunsporumuzun emrinde olmakla birlikte, yönetimine talip olmamız söz konusu değildir.  Selam, sevgi ve saygılarımla…"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Belediyesi 4 milyonluk beton yol yatırımı ile 12 köyü birbirine bağladı

Samsun Büyükşehir Belediyesi 4 milyonluk beton yol yatırımı ile 12 köyü birbirine bağladı