20 Eylül 2021 Pazartesi

SAMSUNSPOR KULÜBÜ ÇORUM'DA TARAFTARLARIN MARUZ KALDIĞI OLAYI ŞİDDETLE KINADI

Samsunspor Kulübü Çorum'da taraftarların maruz kaldığı olayı şiddetle kınadı

Samsunspor Kulübü, Yeni Çorumspor A.Ş maçı öncesi kırmızı beyazlı taraftarın polislerin biber gazı ve tazyikli su sıkması olayına maruz kalmasını şiddetle kınadığını açıkladı.

09 Aralık 2019 Pazartesi 00:07 SPOR

Yılport Samsunspor Kulübü, Yeni Çorumspor A.ş maçı öncesi kırmızı beyazlı taraftarlara yönelik polislerin sergilediği tutuma tepki gösterdi.


Maç öncesi Samsunspor taraftarlarına polislerin biber gazı ve tazyikli su kullanılması olayı ile ilgili açıklama yapan Samsunspor Kulübü, konuyla ilgili şunları dile getirdi.

"Komşu şehrimizin takımı Yeni Çorumspor ile Dr. Turhan Kılıçoğlu stadında bugün oynadığımız maç öncesinde yaşanan talihsiz olaylar nedeniyle yaşadığımız derin üzüntüyü vefakâr ve cefakâr Büyük Samsunspor taraftarı ile paylaşmak isteriz. Karşılaşma öncesinde taraftarlarımızdan gelen yoğun talep üzerine mevcut kontenjanın yetersiz kalacağı düşünülerek ev sahibi takım yöneticileri ile temasa geçilmiş ve kontenjanımız arttırılarak taraftarımızın centilmence takımımızı desteklemesinin önü açılmıştır.  Bu konuda bize olanakları ölçüsünde yardımcı olmaya çalışan Yeni Çorumspor yönetimine başta Sayın Başkan Fatih Özcan olmak üzere teşekkür ederiz. Diğer taraftan Büyük Samsunspor taraftarının Çorum’da centilmence misafir edilip, rahat bir şekilde maç izlemeleri için her türlü tedbirin alınacağı ve gerekli özenin gösterileceğine dair Valilik ve Emniyet Müdürlüğünden olumlu görüş almamıza rağmen, maalesef maç öncesinde ve sonrasında talihsiz olaylar yaşanmış ve birçok taraftarımızın yaralanmasına neden olunmuştur. Her zaman her yerde takımımızı desteklemekten geri kalmayan centilmen Büyük Samsunspor taraftarına yapılan bu orantısız güç kullanımını tasvip etmiyor ve şiddetle kınıyoruz. Bilinmelidir ki başımızın tacı Büyük Samsunspor taraftarı her yerde takımının yanındadır. Yükseliş sezonumuzda şampiyonluğa yürüdüğümüz bu yolda her zaman olduğu gibi bugünde taraftarımızla el ele, gönül gönüle olduğumuzu kamuoyuna saygıyla duyururuz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun AK Parti'de 4 ilçe başkanın istifa dilekçesine önemli bir şart konuldu

Samsun AK Parti'de 4 ilçe başkanın istifa dilekçesine önemli bir şart konuldu