07 Temmuz 2020 Salı

SAMSUNSPOR OLAĞANÜSTÜ KONGRESİNDE BAŞKAN ADAYI ÇIKMADI PEKİ ŞİMDİ NE OLACAK

Samsunspor olağanüstü kongresinde başkan adayı çıkmadı peki şimdi ne olacak

Samsunspor Kulubünün bugün yapılan olağanüstü kongresinde kulüp başkanlığı için aday çıkmadı. Samsunspor'un mevcut başkanı Erkurt Tutu'da olağanüstü kongrede adaylık açıklaması yapmayarak evine gitti.

28 Aralık 2017 Perşembe 20:00 SPOR

Samsunspor Kulübü'nün bugün gerçekleşen olağanüstü kongresinde başkan adayı çıkmadı. Başkan adayının çıkmadığı Samsunspor olağanüstü kongresi ile ilgili son kararı divan kurulunun vereceği öğrenildi.


Samsunspor Kulübü olağanüstü kongresinde ilginç gelişmeler yaşandı. Gerginliklerle başlayan olağanüstü kongrede, divan kuruluna yönetim için Samsunspor eski futbolcusu Celil Sağır ve Mehmet Ali Çınar liste sundu. 

Ancak divan kurulu, Celil Sağır ve Çınar'ın listesini kabul etmedi. Yapılan olağanüstü kongrede Samsunspor başkanlığı için mevcut başkan Erkurt Tutu'nun yeniden aday olması bekleniyordu ancak, bu beklenti de boşa çıktı. Erkurt Tutu, olağanüstü kongre salonunda "Burada bizden sonra gelecek olan arkadaşların Samsunspro'u daha iyi yönetececeğine inanıyorum. Bugüne kadar bana destek veren tüm taraftarlara, arkadaşlarımıza, Valimize, Bakanımıza, siyasilerimize, belediye başkanlarımıza, iş adamlarımıza  teşekkür ediyorum. Benim burada olma düşüncem hep söylüyorum yok. Elimizden geldiği kadar bunu yapmaya çalıştık. Hakkınızı helal edin. " dedikten sonra salondan ayrılarak evine gitti.

Erkurt Tutu'nun salondan ayrılarak evine gitmesi sonrası ise salonda bulunan kongre üyeleri de salonu boşaltmaya başladı. Akşam saatlerine kadar devam eden olağanüstü kongrede, Samsunspor Başkanlığı için ne yazık ki aday çıkmadı. Olağanüstü kongre ile ilgili son kararı divan kurulunun vereceği öğrenildi.

Öte yandan Divan Kurulunun aday çıkmayan olağanüstü kongrede seçim maddesini alınan oy birliği ile iptal ettiği bildirildi. Samsunspor olağanüstü kongresinde aday çıkmaması nedeniyle iptal edilen seçim maddesi gereğinde Erkurt Tutu'nun başkanlık görevine devam edeceği öğrenildi. Erkurt Tutu'nun liste sunmadığı ve adaylık ile ilgili bir açıklamasının olmadığı ve "hakkınızı helal edin" diyerek ayrıldığı olağanüstü kongrede salonunda seçim maddesinin iptal edilmesi sonrası mevcut yönetimin görevine devam edip etmeyeceği de merak konusu olurken, ik farklı senaryo gündeme geldi. Bunlardan biri Erkut Tutu'nun bu şartlarda görevinden istifa etmesi halinde kulüp kayyuma kalacak, diğer senaryoya göre ise Erkurt Tutu göreve bu hali ile devam edip 15 gün ile 6 ay içerisinde yeniden kongre kararı alacak.
SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valiliği soğuktan öldüğü iddia edilen Iraklı bebek ile ilgili açıklama yaptı

Samsun Valiliği soğuktan öldüğü iddia edilen Iraklı bebek ile ilgili açıklama yaptı