22 Nisan 2019 Pazartesi

SAMSUNSPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ TANER TAŞKIN: KAVGA ETMEMİZ GEREKİYORSA KAVGA EDECEĞİZ

Samsunspor Teknik Direktörü Taner Taşkın: Kavga etmemiz gerekiyorsa kavga edeceğiz

Samsunspor Teknik Direktörü Taner Taşkın, düzenlediği basın toplantısında, "Bu ligin gerçeği neyse onu oynayacağız. Kavga etmemiz gerekiyorsa kavga edeceğiz. Oynamamız gerekiyorsa oynayacağız. Ben takımıma güveniyorum" dedi.

30 Ağustos 2018 Perşembe 15:54 SPOR

Samsunspor Teknik Direktörü Taner Taşkın, takımına güvendiğini açıklayarak, "Bizim önümüzü kesmek isteyen birçok takımlar olacak. Bir tek Samsunspor olarak biz şampiyonluğa oynamıyoruz. 6-7 tane takım bizim grubumuzda şampiyonluğa oynayacak" dedi.


Samsunspor Teknik Direktörü Taner Taşkın, Nuri Asan Tesislerinde basın toplantısı düzenleyerek yeni sezon hazırlıklarını sürdüren takım ile ilgili bilgiler verdi.

Samsunspor Teknik Direktörü Taner Taşkın, Nuri Asan Tesisleri’nde basın toplantısı düzenleyerek Amed Sportif Faaliyetler maçı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Gazetecilerin Yeni Orduspor maçındaki oyun ile ilgili eleştirilerine yanıt veren Taşkın, “Siz nasıl tatmin olmadıysanız, nasıl takım bir beğeni vermediyse, aynı tatminsizliği, aynı sıkıntıyı ben de maçtan sonra yaşadım.. Yeni Orduspor maçının oyunundan ben de memnun kalmadım. Ama bunlar gösteri maçı. Bizler toplamda 9 tane hazırlık maçı yaptık. Bizim oynadığımız çok üst düzey, elit maçlarda oldu. Onları taraftarın ve sizlerin pek fazla izleme imkanı olmadı. Orada oynadığımız maçlar gelecek ile ilgili bize çok büyük ümit ışığı oldu. Bizde burada geldiğimiz zaman bende takımın hocası olarak Yeni Orduspor maçında iyi bir sunum yapmak isterdim” diyerek şöyle devam etti:

“Biz bayram izni nedeniyle takımımıza 3 gün izin verdik. İzin sonrası takımımıza yapmamız gereken ağır bir test vardı. Bunu bir sezon başında yaptık, bir de sezonun ilk maçına çıkarken yapmamız gerekiyordu. Takımın ne olduğunu görmemiz gerekiyordu. Gelen hocalarımızla bunu değerlendirdik. ‘Bu ağır bir test olacak. Çocukların vücudundaki her şeyi alacağız. Bu 2 gün sonraki maça yansıyabilir’ diye hocalar beni uyardı. Ben de buna rağmen bu testin olması gerektiğini, çocukların net durumlarını görmem gerektiğini ve ona göre eksik ve fazla yerlerini tamamlamam gerektiğini söyledim. Onlar da uygun karşıladı. Biz de o maça çok yorgun çıktık. Bu bir mazeret mi? Kimine göre mazeret olabilir, kimine göre olmayabilir. Çünkü ilk devrede oynayan takım iyi bir mücadele örneği göstermedi. İkinci devre oynayan takım da tamamen bu lige özgü temaslı oyunu yaptı. İkinci devredeki oyundan belki siz de kısmen de olsa tatmin olmuşsunuzdur. Galip geldiğimiz maçtan sonra ilk tepkiyi sizler vermeden önce ben oyuncularıma bu tepkiyi verdim. Samsunspor’u bu şekilde temsil etmeye ne benim hoca olarak, ne de sizlerin oyuncu grubu olarak hakkı yok diye kendi içimizde öz eleştiri yaptık. Çok karakterli bir grup kurmuşuz.” Bu ligin gerçeği neyse onu oynayacaklarını ifade eden Taner Taşkın, “Kavga etmemiz gerekiyorsa kavga edeceğiz. Oynamamız gerekiyorsa oynayacağız. Samsunspor gerçekten büyük bir camia, büyük bir isim. Samsunspor’a herkes bilenerek çıkacak. Ben şuanda Samsunspor’un hocası olmasam, rakibi olsam oyuncu grubumu hazırlamam için özel bir çaba harcamama gerek yok. Oyuncu gurubu zaten ‘ben Samsun’da iyi bir statta oynayacağım. Hedefi olan bir takımla oynayacağım. Kendimi burada göstereyim’ diye bir kat daha fazla efor sarf edecekler. Hazırlık maçına takılmadan biz ligde ses getiren bir takım mutlaka olacağız. Bizim önümüzü kesmek isteyen birçok takımlar olacak. Bir tek Samsunspor olarak biz şampiyonluğa oynamıyoruz. 6-7 tane takım bizim grubumuzda şampiyonluğa oynayacak. Biz şuna dikkat edeceğiz, maç ortalamamızı 2 veya 2 puanın üzerinde tutmaya çalışacağız. Bunu yapan takımlar genelde şampiyon olmuşlardır. Ben sadece şunun sözünü verebiliyorum, Yaklaşık 5-6 senedir üzüntü çeken bir taraftarımız var. Çok iyi ve güzel taraftar kitlemiz var. Takımlarını şampiyon olsun diye seven değil, takımları Samsunspor oldukları için seven bir taraftar var. Her yerde bu taraftarı yakalayamıyorsunuz. Onlar ağlarsa ben ve oyuncularım ağlayacak, onlar sevinirse ben ve oyuncularım sevinecek. Bu kadar samimi olacağız. Bir gönül bağımız olacak. Onlarla beraber galibiyetler serisi yakalayan, puan ve puanlar alan ve onların boynunu bükmeyen bir grup olarak bismillah deyip başlayacağız” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti Samsun İl Başkanı Karaduman Atakum'da mahalle halkının sorunlarını dinledi

AK Parti Samsun İl Başkanı Karaduman Atakum'da mahalle halkının sorunlarını dinledi