24 Nisan 2019 Çarşamba

SAMSUNSPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ TANER TAŞKIN: TÜM SORUMLULUK BANA AİT

Samsunspor Teknik Direktörü Taner Taşkın: Tüm sorumluluk bana ait

Samsunspor Teknik Direktörü Taner Taşkın, 3-0'lık Sancaktepe Belediyespor yenilgisi ile ilgili tüm sorumluluğun kendisine ait olduğunu açıklayarak, Samsunspor taraftarından özür diledi.

18 Eylül 2018 Salı 14:44 SPOR

Samsunspor Teknik Direktörü Taner Taşkın, Sancaktepe Belediyespor maçında alınan mağlubiyet sonrası taraftardan özür dileyerek, bundan sonra sahada enerjisi daha yüksek, savaşan bir takım olacağını söyledi.


Samsunspor Teknik Direktörü Taner Taşkın, Sancaktepe Belediyespor yenilgisinin ardından Nuri Asan Tesislerinde idman sonrası basın mensuplarının sorularını cevapladı. 

Samsunspor Teknik Direktörü Taner Taşkın, yaptığı açıklamada "Sancaktepe maçında güzel bir görüntü vermedik. Taraftarımızdan ve camiamızdan özür diliyoruz. İnşallah böyle bir maçı bu şehre ve taraftara bir daha yaşatmayacağız. Onun sözünü veriyorum. Biz iyi bir takımız. Ben halen ilk söylediğim noktadayım. Oyuncu grubumuz  gerçekten çok karakterli ve iyi bir grup. Burada biraz; oyun formatında, teknik anlamda bizim yanlışlarımız oldu. Bütün sorumluluk tamamen bana aittir. Bundan sonra daha derli toplu, bu ligin formatına uygun arkadaşlarımızı seçeceğiz ve onlarla yola devam edeceğiz. Biz bu maçı hafızalarımızdan ve beynimizden oynamamış olarak görüyoruz. Yeni bir sayfa açacağız. Oyuncu grubuna güvenimiz tam. İnşallah seri galibiyetlerle taraftarımızı ve camiayı tekrar sevindireceğimize inanıyorum" dedi.

Özellikle iç sahada taraftarın boynunu eğdirmemeye çalışacaklarını ifade eden Taner Taşkın, “Taraftarımıza söz veriyorum. Özellikle iç sahada onların boyunlarını öne eğdirmeyeceğiz. Bunun için de mücadele vereceğiz. Bu hafta enerjisi daha yüksek, motivasyonu daha yüksek rotasyonlu bir kadro ile çıkacağız. Daha çok savaşan oyuncuları tercih edeceğiz. Onun içinde kafamızda bir plan var. Bizim bu ligin gerçeğini oynamamız lazım. Biz de biraz bu ligin rüzgarına kapıldık, Samsunspor büyük camia onun rüzgarına kapıldık. Benim kendi şahsi formatımın dışına da çıktık. Bu ligde gerçekten çok iyi savunma yapman gerekiyor. Geriye düşmemen gerekiyor” diye konuştu.

Basın mensuplarının maç esnasında oyundan çıkarılan Erhan Şentürk ve Canberk Dilaver’in direkt soyunma odasına gitmesine bir ceza verilip verilmeyeceği yönündeki bir soruya Samsunspor Teknik Direktörü  Taner  Taşkın şu cevabı verdi.

“Erhan Şentürk çıkarken bir tepki göstermedi. Sadece 35'inci dakikada çıkınca koşarak soyunma odasına girdi. Belki oda çıkarken utandı. Çünkü Erhan Şentürk bu liglerin kıymetli oyuncusu. Onu kaybedecek değiliz. Bize karşı bir terbiyesizliği olmadı. Canberk ile ilgili benim bir şahsi duyumum yok ama kulübede bir serzenişi olmuş. Burada bir otorite kaybı yok. Biz onu affettik, bugün de antrenmana çıktı. Ama bu cezasız kalacak da değil, en üst limitten bir ceza yiyecek.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti Samsun İl Başkanı Karaduman: 19 Mayıs'ın 100'üncü yılı çok özel kutlanacak

AK Parti Samsun İl Başkanı Karaduman: 19 Mayıs'ın 100'üncü yılı çok özel kutlanacak