25 Nisan 2019 Perşembe

SAMSUNSPOR'DA 20 OCAK HÜZNÜ! DUALARLA ANILDILAR

Samsunspor'da 20 Ocak hüznü! Dualarla anıldılar

Samsunspor'un 20 Ocak 1989 yılında yaşadığı feci kazanın 29'uncu yıl dönümünde hayatlarını kaybeden futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomic, teknik direktör Nuri Asan ve otobüs şoförü Asım Özkan, Asri ve Kıranköy Mezarlığında düzenlenen törenle anıldı.

20 Ocak 2018 Cumartesi 16:16 SPOR

Samsunspor takımının 20 Ocak 1989 yılında Malatya deplasmanına giderken geçirdiği feci trafik kazasının 29'uncu yıl dönümünde spor camiası hüzne boğuldu. 

Samsun'da, 29 yıl önce yaşanan kazada hayatlarını kaybeden Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomic, teknik direktör Nuri Asan ve otobüs şoförü Asım Özkan anıldı.


Samsunspor kafilesini taşıyan otobüsün 20 Ocak 1989'da Malatyaspor deplasmanına giderken Havza ilçesinde yaptığı kazada hayatını kaybedenler, kazanın 29'uncu yıl dönümünde mezarları başında anıldı.

Samsunspor takımını taşıyan otobüsün yaptığı kazada yaşamını yitiren futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomic, teknik direktör Nuri Asan ve otobüs şoförü Asım Özkan'ı anmak için ilk tören, Nuri Asan'ın Asri Mezarlıktaki kabri başında yapıldı. Duaların okunması ve kabre çiçek bırakılmasının ardından törene katılanlar, Kıranköy Mezarlığı'ndaki Asım Özkan'ın kabrini ziyaret etti. Burada da dualar okunduktan sonra Özkan'ın kabrine çiçek bırakıldı.Törende konuşan Samsunspor Divan Kurulu Başkanı Tarık Özdal, kazada hayatlarını kaybedenlerin unutulmadığını ifade ederek, "Her yıl onları şükranla anıyor ve onlara dua ediyoruz." dedi.

20 Ocak 1989 yılında yaşanan kazada dönemin kulüp başkanlığını yapan Hakkı Tomaç ise, yitirdikleri futbolcuların acılarını hala yaşadıklarını söyledi.

Hayatlarını kaybeden Samsunsporlu futbolcular, teknik adam ve otobüs şoförü için düzenlenen anma törenine, AK Parti Samsun Milletvekilleri Hasan Basri Kurt, Orhan Kırcalı, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, futbolcular, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile taraftar grubu katıldı.Öte yandan, kazada ölenlerden Muzaffer Badalıoğlu'nun Zonguldak'ta, Mete Adanır'ın KKTC'de, Zoran Tomic'in de Sırbistan'daki mezarları başında anıldığı bildirildi.

Samsunspor kafilesi, 20 Ocak 1989'da Malatyaspor ile oynayacağı lig müsabakasına giderken, Havza ilçesinde kafileyi taşıyan otobüs, kamyonla çarpışmıştı. Samsunsporlu futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomic, teknik direktör Nuri Asan ve otobüs şoförü Asım Özkan hayatını kaybetmişti. Futbolcular Emin Kar, Erol Dinler, Şanver Göymen, Orhan Kılınç, Kasım Çıkla, Fatih Uraz, Burhanettin Beadini, Yüksel Öğüten, Uğur Terzi ile menajer Yüksel Özan yaralanmıştı. Trafik kazasından sonra Samsunspor Kulübü, kırmızı-beyaz olan forma renklerine, kaybettiği isimlerin anısına siyahı da eklemişti.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti Samsun İl Başkanı Göksel görevini yeni İl Başkanı Hakan Karaduman'a devretti

AK Parti Samsun İl Başkanı Göksel görevini yeni İl Başkanı Hakan Karaduman'a devretti