19 Haziran 2019 Çarşamba

SAMSUNSPOR'DA ERKURT TUTU, İZZET ALTUNTAŞ'IN ŞEYTANİ PLAN SUÇLAMASINA YANIT VERDİ

Samsunspor'da Erkurt Tutu, İzzet Altuntaş'ın Şeytani Plan suçlamasına yanıt verdi

Samsunspor Kulübü Başkanı Erkurt Tutu, yapılan olağanüstü kongrede, gündeme gelen 'Şeytani Plan' suçlaması ile ilgili açıklamalarda bulundu.

28 Aralık 2017 Perşembe 18:24 SPOR

Samsunspor olağanüstü kongresinde konuşan Erkurt Tutu, kongre üyesi İzzet Altuntaş'ın kongrenin hafta içerisinde yapılması ile ilgili sarf ettiği 'Bu şeytani bir plandır' şeklinde ki sözlerine yanıt verdi.


Erkurt Tutu, olağanüstü kongrede, kongre üyesi İzzet Altuntaş'ın suçlamasına, "Ben asla şeytani oyunlar içinde olmadım" dedi

Samsunspor'un bugün yapılan olağanüstü kongresinde, kongre üyesi İzzet Altuntaş, kongrenin hafta içinde yapılmasını şeytani olarak bulduğunu belirtmiş, Samsunspor'a yardım yapan bazı isimlerinde kara para akladığı iddiasında bulunmuştu. Altuntaş'ın dile getirdiği bu sözler üzerine olağan üstü kongre salonunda gerginlik yaşanmış, kürsüye yürüyen Erkurt Tutu'ya divan kurulu ise konuşma izni vermemişti.

Yapılan olağanüstü kongrede denetleme raporlarının okunması sonrası kürsüye gelen Erkurt Tutu, bir konuşma yaparak İzzet Altuntaş'ın iddialarına yanıt verdi. 

Tutu, yaptığı konuşmada, şunları dile getirdi.

"Samsunspor için kim taşın altına elini koyuyorsa hepsine saygı duyuyorum.  İzzet abi bu haykırışlarını keşke daha önceki  kongrede de söyleseydi.  Üç yıldan beri göreve devam ediyoruz. Hepimiz insanız hepimizin eksiklikleri olacaktır. Bu görevi yaparken o kadar ortak dostlarımızla kötü olduk ki. Burada ki herkesin Samsunsporluluğunu kimseye tartıştırmam. Başta sayın bakanımız olmak üzere tüm siyasetçilere,  belediye başkanlarımıza destek veren işadamlarımıza teşekkür ediyoruz. 42 milyon bir borç ile devraldık bu kulübü. Bu üç yıllık dönemde herhangi biri ile ilgili yada yönetim kurulunu suçlayıcı bir sözüm olmadı. Hatalar yapıldı evet ama kasıtlı hatalar yapılmadı.  Hatalar bütün kulüplerde yapılıyor. "

KARA PARA AKLAMA İDDİASINA YANIT VERDİ

"Kara para aklama gibi bir düşüncemiz asla olmadı. Bu tür söylemler Samsunspor'u bir daha yönetici bulamamaya götürecektir.  14 milyon TL borcumuz kaldı tüm icra borçları, tüm personel borçları, teknik borçlar, avukatlar, menajerler dahil olmak üzere 14 milyon TL borç kaldı. Samsunspor yönetilebilir hale geldi. Kavga etmeden dövüş etmeden bu sorunu çözmek hepimizin görevi. Bunun içinde bakanlara, siyasilere, iş adamlarına, belediyelere ihtiyaç vardır. Bunun dışında başka bir kurtuluş yoktur. Bize destek verenler Samsunsporun sorununu çözmek için benimle beraber emek harcadılar. Eğer sorunları çözemiyorsanız burada oturmanın bir anlamının olmadığını her defasında kendilerinden rica ederek anlatmaya çalıştım. Bu insanların hepsine şükranlarımı sunuyorum. Burayı bırakıp gidemediysem bu insanların hem şahsıma hem yönetim kuruluma gösterdiği destekten dolayı katlanmak zorunda kaldım. "

 ASLA ŞEYTANİ OYUNLAR İÇİNDE OLMADIM

"Burada asla siz, biz kavgası olmaması lazım. Kimse burada haddini aşan konuşmalar yapmaması lazım. Samsunspor Süper Ligde olması gereken bir takım. Kesinlikle Samsunspor'un Süper Lige çıkması lazım. Ama ben asla şeytani oyunlar içinde olmadım. Şeytani planımız olsa, denetleme kurulunda ki arkadaşları mali müşavirlerden oluşturmayız. İmzaları attırırız aslanlar gibi denetleme kurulu raporlarını okuturuz. dedik ki bu doğru değil yanlış. Altı tane mali müşaviri denetleme kuruluna aldık. Bu kulübün en büyük sıkıntısı döviz ile faiz ile borçlanması. Döviz üzerinden hiç kimse artık borç vermesin. Samsunspor'u bu anlamda mağdur etmemek lazım. Sinsi planı olan bir yönetim bunu yapar mı arkadaşlar.  Burada bizden sonra gelecek olan arkadaşların Samsunspor'u daha iyi yöneteceğine inanıyorum. Bugüne kadar bana destek veren tüm taraftarlara, arkadaşlarımıza, Valimize, Bakanımıza, siyasilerimize, belediye başkanlarımıza, iş adamlarımıza  teşekkür ediyorum. Benim burada olma düşüncem hep söylüyorum yok. Elimizden geldiği kadar bunu yapmaya çalıştık. Hakkınızı helal edin. "
SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunspor olağanüstü kongresinde bir acaip durum: Erkurt Tutu evine gitti

Samsunspor olağanüstü kongresinde bir acaip durum: Erkurt Tutu evine gitti