18 Ağustos 2019 Pazar

SAMSUNSPOR'DA FUTBOLCULAR VALİZLERİNİ TOPLAYIP SAMSUN'U TERK ETMEYE HAK KAZANDI

Samsunspor'da futbolcular valizlerini toplayıp Samsun'u terk etmeye hak kazandı

Samsunspor Kayyum Heyeti Başkanı Ahmet Güral Karayılmaz, alacaklarını alamayan futbolcuların valizlerini toplayıp Samsun'u terk etmeye hak kazandıklarını açıkladı.

13 Nisan 2018 Cuma 19:53 SPOR

Samsunspor Kayyum Heyeti Başkanı Ahmet Güral Karayılmaz,  ligin ikinci yarısında kadroda yer alan 8 futbolcunun alacaklarının ödenmemesi nedeni ile serbest kalmaya hak kazandığını söyledi.


Ligde kritik bir sürece giren Samsunspor'da yaşanan ekonomik sorunlar nedeni ile çok sayıda futbolcu kulübü Türkiye Futbol Federasyonuna şikayet ederken, Samsunspor Kayyum Heyeti Başkanı Karayılmaz yaptığı açıklamada, futbolcuların valizlerini toplayıp Samsun'u terk etmeye hak kazandıklarını söyledi. 

Samsunspor'da yaklaşık 15 milyon lirası eski futbolculara olmak üzere 55 milyon lira civarında borcun bulunduğu mevcut futbolcuların ise  6 milyon lira alacağının olduğu bildirildi.

Samsunspor Kayyum Heyeti Başkanı Ahmet Güral Karayılmaz, yaptığı açıklamada futbolcuların alacakları konusunda TFF'ye müracaat etmesinin normal olduğunu söyleyerek, "Bu oyuncuların hepsi kalkıp gitse kimse bir şey diyemez. Çünkü alacakları ödenmemiş. Böyle bir ortam varken Samsunspor'da ben tüm oyuncularımıza saygı duyuyorum.  Özellikle de Samaras'a çok saygı duyuyorum. Çünkü neredeyse hiç para almamış ama sahaya çıkıp profesyonelce oynuyor. Hiçbir zaman parayı gündem maddesi haline getirmedi. Onun bu fedakarlığı bizleri onurlandırıyor." 

Samsunspor Kayyum Heyeti Başkanı Ahmet Güral Karayılmaz, ayrıca ligin ikinci yarısında 8 futbolcunun serbest kalma hakkı kazandığını ama hiçbirisinin Samsun'dan ayrılmadığını da sözlerine ekledi.  

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yusuf Ziya Yılmaz mecliste Gülsan Sanayi Sitesi'nin taşınma süreci ile ilgili konuştu

Yusuf Ziya Yılmaz mecliste Gülsan Sanayi Sitesi'nin taşınma süreci ile ilgili konuştu