20 Eylül 2020 Pazar

SAMSUNSPOR'DA KAYYUM SÜRECİ NASIL İŞLEYECEK İŞTE DETAYLAR

Samsunspor'da kayyum süreci nasıl işleyecek işte detaylar

Samsunspor'da kayyum sürecinin nasıl işleyeceği merak ediliyor. Samsun Valiliği, Samsunspor'un kayyuma kalması ile ilgili yaptığı açıklamada sürecin nasıl işleyeceğini açıkladı.

27 Ocak 2018 Cumartesi 15:10 SPOR

Samsun Valiliği, Samsunspor Kulübüne en kısa zamanda mahkeme kararı ile kayyum heyeti atanacağını açıkladı.


Samsun Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Samsunspor'un olağanüstü genel kurulunda yönetim  kurulu oluşturulamadığı için kulüp yönetiminin kayyuma kaldığı hatırlatıldı.

KAYYUMU MAHKEME ATAYACAK

Samsunspor'un dün yapılan kongresinde divan heyetince alınan kararın Valilik İl Dernekler Müdürlüğüne bildirileceği aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Daha sonra, İl Dernekler Müdürlüğü, Sulh Hukuk Mahkemesine müracaat ederek temsil kayyum heyeti görevlendirilmesini talep edecektir. Temsil kayyum heyeti, Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından alınan kararla görevlendirilecektir. Bu süre zarfında, mali imkanlara sahip, güven veren bir yönetim oluştuğunda, temsil kayyum heyeti alacağı kararla en kısa zamanda görevini yeni yönetime devredecektir." 

Samsunspor'a gönül vermiş herkesin başından sonuna kadar Samsun Valiliğinin destek ve takibinde gerçekleştirilecek yeni oluşum sürecinde müsterih olmaları istenen açıklamada, taraftarların bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Karadeniz ekibine desteklerini esirgememesi gerektiği belirtildi.

Öte yandan Samsunspor'un ekonomik sıkıntısının aşılması için Samsun Büyükşehir  Belediyesinin kulübe 700 bin lira destekte bulunduğu bildirildi.  

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da şofbenden sızan gazdan hayatını kaybeden Nurgül Özbek'in organları bağışlandı

Samsun'da şofbenden sızan gazdan hayatını kaybeden Nurgül Özbek'in organları bağışlandı