07 Temmuz 2020 Salı

SAMSUNSPOR'DA ORTALIK TOZ DUMAN YENİDEN KONGRE KARARI ALINDI

Samsunspor'da ortalık toz duman yeniden kongre kararı alındı

Samsunspor'da yeniden kongre kararı alındı. Samsunpor'da futbolcuların serbest kaldığı ve Erkurt Tutu'nun istifadan önce kulübe temlik koydurttuğu iddialarının ortaya atıldığı bir süreçte Samsunspor Kulübünde 20 Ocak 2017 Cumartesi günü yeniden genel kurul yapılacağı açıklandı.

04 Ocak 2018 Perşembe 17:37 SPOR

Samsunspor Kulübünde sular durulmuyor. Samsunspor'da futbolcu alacaklarının ödenip ödenmediği ile ilgili belirsizlik sürerken, bu kez de Erkurt Tutu'nun istifadan önce kulübe temlik koydurttuğu iddiası ortaya atıldı. 


Samsunspor'da ortalık adeta toz duman olurken, kulübün 20 Ocak 2017 Cumartesi günü yeniden genel kurula gideceği açıklandı. 

Samsunspor Kulübünün geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirdiği olağanüstü kongrede aday çıkmaması sonrası mevcut kulüp başkanı Erkurt Tutu yönetim kurulu ile birlikte istifa etti. Erkurt Tutu'nun istifası sonrası ise Samsunspor Kulübünün kayyuma kalması gündeme geldi. Kayyum tartışmalarının sürdüğü günlerde ise bu kez de Samsunspor'da 6 futbolcunun alacaklarının ödenmemesi durumunda serbest kalacakları gündeme geldi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kulübün SGK'ya olan borcunu kapatırken, futbolcu alacaklarının da yine Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından ödeneceği açıklandı. Serbest kalma tehlikesi bulunan futbolculara dün itibari ile bir ödeme yapılmadığı öğrenilirken, serbest kalacağı gündeme gelen Samsunsporlu futbolculara ise  ödeme için gün verildiği öne sürüldü.

Tüm bu gelişmelerin öncesinde ise Samsunspor Divan Kurulu,  eski kulüp Başkanı Kazım Yılmaz ile ilgili açıklama yaptı. Kazım Yılmaz ise Samsunspor Divan Kurulunun yaptığı bu açıklamaya iddiaya göre sert bir karşılık vererek, Erkurt Tutu'nun kulüp başkanlığından istifa etmeden önce 1 milyon 750 bin lira alacağı olduğu gerekçesi ile kulübe temlik koydurttuğunu iddia etti.

Samsunspor'da yaşanan bu çalkantılı süreçte Metro Holding Kurucu Onursal Başkanı Galip Öztürk ile ilgili de kulüpten 2 milyon 150 bin lira tahsil ettiği iddiası ortaya atıldı. Galip Öztürk, bu iddiaya sosyal medyada yayınladığı bir belge ile yanıt vererek, Samsunspor Kulübünden böyle bir para tahsil etmediğini, söz konusu parayı noter huzurunda kulübe verilmek üzere Erkurt Tutu'ya temlik ettiğini açıkladı. 

Samsunspor taraftarları ise yaşanan bu süreç ile ilgili Samsunspor'un akibeti ile ilgili yaşanan belirsizliğe sosyal medya sayfalarında tepkilerini dile getirdi.

Bugün yapılan açıklamada ise Samsunspor Kulübü'nün  20 Ocak 2017 tarihinde yeniden genel kurula gitme kararı alındığı bildirildi. Samsunspor Kulübü'nün bu tarihte yapacağı genel kurulda çoğunluk sağlanamaz ise ikinci kongrenin 28 Ocak Pazar günü tekrarlanacağı açıklandı. 
SamsunKentHaber


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Türk Kardiyoloji Derneği Başkanından kalp sağlığı için fakir beslenin önerisi

Türk Kardiyoloji Derneği Başkanından kalp sağlığı için fakir beslenin önerisi