20 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUNSPOR'DA YÖNETİM İSTİFA ETTİ KULÜBE KAYYUM ATANACAK!

Samsunspor'da yönetim istifa etti kulübe kayyum atanacak!

Samsunspor Kulübü Başkanı Erkurt Tutu ve yönetim kurulunun topluca istifa etmesi sonrası Samsunspor Kulübüne kayyum atanması gündeme geldi.

29 Aralık 2017 Cuma 19:40 SPOR

Samsunspor Kulübüne kayyum atanacak. Samsunspor Kulübü Başkanı Erkurt Tutu ve yönetiminin istifa etmesi sonrası kulübe kayyum atanacağı açıklandı.


Samsunspor Kulübü Başkanı Erkurt Tutu ve yönetim kurulunun bugün gerçekleştirdiği toplantıda istifa kararı çıktı. Erkurt Tutu ve yönetim kurulu üyeleri, dün yapılan ve başkan adayının çıkmadığı olağanüstü kongrenin ardından bugün toplanarak, aldıkları istifa kararını açıkladı. 

Erkurt Tutu ve yönetim kurulunun aldığı istifa kararını Samsun Valisi Osman Kaymak'a bildirdiği öğrenilirken, Samsunspor Kulübünün yaşanan istifalar sonrası kayyuma kalması gündeme geldi. Erkurt Tutu ve yönetiminin istifası sonrası Samsunspor Kulübüne kuyyum atanması bekleniyor. Öte yandan Samsunspor Kulübünün resmi internet sitesinden alınan istifa kararı ile ilgili şu açıklama yapıldı.

"Yönetim Kurulumuz, 27 Aralık 2014 tarihinde üstlenmiş olduğu görevlerini, büyük bir onur ve özveri ile 28 Aralık 2017 tarihindeki Olağanüstü Genel Kurul’a kadar taşımıştır. Gerek kongre süreci içerisinde ve gerekse 28 Aralık 2017 günü yapılan kongrede ne yazık ki aday çıkmamış, Kongre Divan Kurulu Başkanlığı kongreyi ertelemiş, görevi yeniden kurulumuza vermiştir.

Ancak tüm bu kongre sürecinde ve kongre salonunda da ifade ettiğimiz gibi kurulumuz aday değildir. 29 Aralık 2017 günü (Bugün) Nuri Asan tesislerinde yaptığımız son toplantı ile Yönetim Kurulumuz daha önce de açıklanan sebepler ile Samsunspor’da üstlenmiş olduğu görevlerinden istifa etmiştir.

Değerli spor kamuoyu ile paylaşır, saygılarımızı sunarız.

Samsunspor Yönetim Kurulu

İ.Erkurt TUTU, Ömer ÇORUH, Rüştü ARABOĞLU,

İbrahim ÇEVİK, Ömür TEKİN, Metin ATEŞ,

Serhat KURT, Fikret YALÇIN, Hakan ÖZCAN,

Abdurrahman GÜNGÖR, Adem YAZICI, Ahmet B. GÜNEN

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da uyuşturucu krizine giren genç, gözaltına alınmamak için polislere direndi

Samsun'da uyuşturucu krizine giren genç, gözaltına alınmamak için polislere direndi