24 Nisan 2019 Çarşamba

SAMSUNSPOR'DAN ESKİŞEHİRSPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ YILMAZ VURAL'A TEPKİ GELDİ

Samsunspor'dan Eskişehirspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural'a tepki geldi

Samsunspor Kulübü Kayyum Başkanı Ahmet Güral Karayılmaz, kritik Eskişehirspor maçı öncesi "Beni federasyondan aradılar" diyen Eskişehirspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural'a tepki gösterdi.

12 Nisan 2018 Perşembe 13:16 SPOR

Samsunspor Kuyyum Başkanı Ahmet Güral Karayılmaz, Eskişehirspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural'ın açıklamalarına düzenlediği basın toplantısı ile tepki gösterdi. 


Eskişehirspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, kritik Samsunspor maçı öncesi yaptığı açıklamada, "Ben ilk defa böyle bir şey yaşıyorum. Camiadan federasyona kadar beni arayıp Eskişehirspor'a git, bu takım ligde kalmalı' dediler. O kadar önemli bir camia ve geçmişe sahip bir takım" diyen Yılmaz Vural'a  düzenlediği toplantıda, "Seni kim aradı hocam bunu açıkla" yanıtını verdi. Samsunspor Kayyum Başkanı Ahmet Güral Karayılmaz, Nuri Asan Tesislerinde bulunan kulüp binasında düzenlediği toplantıda, Yılmaz Vural'ın açıklamaları ile ilgili, şunları dile getirdi.

"Futbol sahada oynanırken dışarıdan da bir takım etkenlerinde saha içine etki etme amaçları bizleri zorunlu bir açıklamaya mecbur bıraktı.  Samsunpor-İstanbulspor maçında sahaya çıkarttığımız evlatlarımızla ilgili bir yayıncı kuruluş tarafından haber niteliği taşıyormuş gibi bir algı operasyonu yapıldı. İsmail Küçükkaya beyefendiyi kınıyorum. Burası demokratik bir ülke. Hiç kimsenin kılık kıyafeti ile uğraş içerisinde değiliz. Bugün bunları konuşuyor olmak abesle iştikaldir.  Yanında başörtülü olmayan çocuğumuzda vardı olanda vardı.  Lig bir maraton bu maraton sonunda 3 takım düşecek. Bir kaç hafta önce Denizlispor camisandan Bülent Ertuğrul düşecek takımı ilan etti. O algı operasyonuna başladı bugün iş farklı bir boyuta geldi. Ben de buradan söylüyorum Samsunspor küme düşmez. Biz başka bir takımı yıpratma noktasında kimseyi yaftalamak bize yakışmaz. Yılmaz Vural'ın beni federasyondan aradılar Eskişehirspor'un düşmemesi lazım dediler şeklinde ki sözlerini dehşet içinde okuduk. Bunu şiddetle kınıyoruz. Yılmaz Vural'ın  Samsunspor'un üzerine basarak bir yere gelme şansı yok, Ben soruyorum. Sizi federasyondan kim aradı.  Eskişehirspor'un küme düşmemesi gerektiğini kim size söyledi.  Samsunspor, en az Eskişehirspor kadar tarihi başarılarla dolu, bağrından güzide sporcular çıkartmış, Atatürk'ün milli mücadeleyi başlattığı şehrin takımıdır.  Hocamız bu işlerden vazgeçsin. Bu saatten sonra sahada futbolcular konuşur. Ama dışardan beni çok istediler, aman Eskişehirspor düşmesin dediler gibi laflarla, Samsunspor sahipsiz mantığı ile bir yere varamazsınız. Bizim inancımız futbolcularımıza tam. Yılmaz Vural'ın sözleri ile ilgili federasyona sesleniyoruz. Bu sözlerle ilgili bir işlem yapacak mısınız. Bu konu ile ilgili federasyon ile hemen yazışmalara başlayacağız."
SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz, İsmail Küçükkaya ve Yılmaz Vural'ı kınadı

Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz, İsmail Küçükkaya ve Yılmaz Vural'ı kınadı