26 Haziran 2019 Çarşamba

SAMSUNSPORLU TARAFTARLARDAN ABDULAZİZ DEMİRCAN'A ÇAĞRI! ATATÜRK ŞEHRİNE GEL

Samsunsporlu taraftarlardan Abdulaziz Demircan'a çağrı! Atatürk şehrine gel

Samsunsporlu taraftarlar İsveç'in Dalkurt takımında oynayan Türk kaleci Abdulaziz Demircan'ın sosyal medya sayfasında Atatürk'lü 19 Mayıs paylaşımı yaptığı gerekçesi ile sözleşmesinin fesh edilmesi üzerine, Abdulaziz Demircan "Atatürk şehri Samsun'a gel" çağrısı yaptı.

28 Haziran 2018 Perşembe 12:35 SPOR

İsveç'de taraftarlarının terör örgütü PKK'ya olan yakınlığı ile bilinen Dalkurt takımının Türk kalecisi  Abdulaziz Demircan'ın sosyal medya sayfasında Atatürk ve 19 Mayıs paylaşımı yaptığı gerekçesi ile sözleşmesinin fesh edilmesi tepki çekerken Samsunsporlu taraftarlar Abdulaziz Demircan'a " 19 Mayıs şehrine gel" mesajı gönderdi.


İsveç'in süper Lig takımlarından olan Dalkurt Kulübüne İsveç Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu iki maçta seyircisinin  terör örgütü PKK’nın bayrağını açtığı için geçtiğimiz aylarda 25 bin kron (yaklaşık 12.5 bin lira) para cezası vermişti. Dalkurt takımında oynayan Türk kaleci Abdulaziz Demircan'ın sosyal medya sayfasında  19 Mayıs Atatürk Anma Gençlik Ve Spor Bayramı’nı kutlayan Atatürk paylaşımı seyircisi terör örgütü PKK sempatizanı olan Dalkurt Kulübünün adeta zoruna gitti.Abdulaziz Demircan Uppsala Nya Tidning gazetesine yaptığı açıklamada, 19 Mayıs’ta Uppsala’dan Norköping’teki maça giderken Ingstram hesabından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı’nı kutlamak için Türk bayraklı Atatürk fotoğrafı paylaştığını, paylaşımından sonra da maçta yedek bırakıldığını ve takım arkadaşlarının hakaretine uğradığını anlattı. 

Abdulaziz Demircan, yaptığı açıklamada  “Resmi paylaştığım için başkanımız, seyirci tarafından saldırıya uğrayacağım endişesiyle teknik direktörümüze beni yedeğe bırakması gerektiğini söylemiş. O da beni yedeğe bıraktı. Maç sonrası birçok futbolcu benimle kavga etti. Sonra da konuşmayı kestiler” dedi.Tepkileri önlemek için Dalkurt’un resmi kanallarından “Demircan’ın Instagram hesabının saldırıya uğradığı ve o resmin korsanlar tarafından yerleştirildiği” yönünde açıklama yaptığını belirten Demircan, bu açıklamanın gerçek olmadığını kaydetti.

İSTEDİĞİMİ PAYLAŞIRIM
Demircan, sosyal medya hesabımdan istediğini paylaşabileceğini vurgulayarak, “O resmi de ben paylaştım. Geçen sene Atiker Konyapsor’dan Dalkurt’a transfer olmuştum. Benim Türkiye pasaportum var. Ülkemle gurur duyuyorum. ‘Türkler ve Kürtler’ diye bir problemim yok” diye konuştu.

Olaydan sonra antrenman ve maçlarda kendisine güvenlik garantisi verilmediğini de belirten Demircan, yaşanan olaylar nedeniyle kulüple anlaşarak sözleşmesini iptal ettiklerini bildirdi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin'den yerel seçim talimatı! Hazırlanın

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin'den yerel seçim talimatı! Hazırlanın