24 Nisan 2019 Çarşamba

SAMSUNSPORLU TARAFTARLARDAN HAKEM ABDULKADİR BİTİGEN'E 'HIRSIZ VAR' TEPKİSİ

Samsunsporlu taraftarlardan hakem Abdulkadir Bitigen'e 'Hırsız Var' tepkisi

Samsunspor'un Boluspor ile oynadığı karşılaşmada hakem Abdulkadir Bitigen'in Samaras'ın girdiği pozisyonda kaleci tarafından cezası sahası içerisinde düşürülmesine rağmen penaltıyı vermemesi kırmızı beyazlı taraftarları çileden çıkarttı.

19 Mart 2018 Pazartesi 11:17 SPOR

Samsunspor Boluspor karşılaşmasında verdiği kararlarla tepkileri üzerine çeken ve Samaras'ın net penaltı pozisyonunu vermeyen hakem Abdulkadir Bitigen'e kırmızı beyazlı taraftarlar 'Hırsız Var' tezahüratları ile tepki gösterdi. 


Boluspor karşılaşmasında Samsunsporlu futbolcu Samaras'ın rakip ceza sahası içerisinde topu kurtardıktan sonra kaleci tarafından düşürülmesi sonrası penaltıyı vermeyen hakem Abdulkadir Bitigen'e kırmızı beyazlı taraftarlar tribünlerden 'Hırsız Var' tezahüratları yaparak tepki göstermişti.  Verdiği kararlarla Samsunspor taraftarını maç sırasında çileden çıkartan Abdulkadir Bitigen'e sinirlenen Samsunsporlu bir taraftar  ise daha fazla dayanamayarak sahaya indi.  Samsunspor Boluspor maçının orta hakemi Abdulkadir Bitigen'e sahaya inerek tepki gösteren kırmızı beyazlı taraftarı futbolcular engelledi.

Golsüz biten Samsunspor Boluspor maçı sonrası açıklama yapan Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş'ta hakem Abdulkadir Bitigen'e tepki gösterdi. Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş, penaltılarının verilmemesini eleştirerek, "Oyuncalırımın emeği çalınmıştır" dedi.Besim Durmuş, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında, maçın hakemi Abdulkadir Bitigen'e tepki gösterdi.

Hakemin Samsunspor'un 2 penaltısını vermediğini ileri süren Durmuş, "Boluspor maçını keşke kazanabilseydik. Kazanma davranışını ortaya koyduk. Biz büyük bir camiayız ve yaşam savaşı veriyoruz. Futbolcular, taraftarlar ve bizler bu takımı ayakta tutmaya çalışıyoruz. Bu camiaya sahip çıkılması lazım. Bu çocukların emeğini ve bu şehrin hayallerini kimse çalamaz ama bugün bize sahada destek olmayan, emeğimizin karşılığını alan bir hakem vardı. Bugün verilmeyen penaltı ile kazanma tavrını ortaya koyan oyuncularımın emeği çalınmıştır." ifadelerini kullandı.

Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş, futbolcuların kazanma enerjisini ortaya koydukları sürece Samsunspor'un var olacağını vurgulayarak "Kimse bizim bileğimizi bükemeyecek ama bize herkesin saygı duyması lazım. Özellikle hakemlerin dikkat etmesi lazım, bugün bizim 3 puanımızı çalmıştır. Soyunma odamızda kaos var. Tüm oyuncularım pozisyonların net penaltı olduğunu söylüyor ve çalınan emekleri karşısında tahtalara ve duvarlara vuruyorlar." diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da kira borcunu ödemeyen esnaf odasına haciz gitti!

Samsun'da kira borcunu ödemeyen esnaf odasına haciz gitti!