24 Haziran 2019 Pazartesi

SAMSUNSPOR'U BİR TEK O ŞİKAYET ETMEDİ! SAMARAS 8 AYDIR BİR KURUŞ ALMADAN SAHAYA ÇIKIYOR

Samsunspor'u bir tek o şikayet etmedi! Samaras 8 aydır bir kuruş almadan sahaya çıkıyor

Samsunspor'da alacakları ödenmediği gerekçesi ile çok sayıda futbolcu Türkiye Futbol Federasyonuna başvururken, 8 aydır tek bir kuruş dahi alamayan Yunan yıldız Georgios Samaras'ın şikayette bulunmaması büyük fedekarlık örneği olarak gösterildi.

13 Nisan 2018 Cuma 13:40 SPOR

Samsunspor'da 8 aydır tek bir kuruş dahi almamasına rağmen Türkiye Futbol Federasyonuna(TFF) şikayetçi olmayan Yunan futbolcu Georgios Samaras'ın sergilediği fedakarlık alkış aldı.


Samsunspor'da birçok futbolcu alacaklarının ödenmemesi nedeniyle serbest kalmak için Türkiye Futbol Federasyonuna (TFF) müracaat ederken, Yunan oyuncu Georgios Samaras'ın 8 aydır para alamamasına rağmen şikayette bulunmadığı bildirildi.

Samsunspor'da yaklaşık 15 milyon lirası eski futbolculara olmak üzere 55 milyon lira civarında borç bulunurken kırmızı beyazlı ekipte mevcut oyuncuların da 6 milyon lira alacağı olduğu açıklandı. Mali açıdan sıkıntılı günler geçiren Samsunspor'da futbolcuların çoğunluğu alacaklarının ödenmemesi nedeniyle serbest kalmak için TFF'ye şikayette bulundu.

Sezon başında Samsunspor'a gelen Yunan yıldız Georgios Samaras'ın ise 8 aydır hiç para alamamasına rağmen şikayette bulunmaması, Samsunspor Kulübü yönetimi tarafından övgüyle karşılandı. Samsunspor Kayyum Heyeti Başkanı Ahmet Güral Karayılmaz, yaptığı açıklamada, futbolcuların alacakları konusunda TFF'ye müracaat etmesinin normal olduğunu söyledi. Futbolcuların istemeleri halinde valizlerini toplayıp Samsun'u terk etmeye hak kazandığına dikkati çeken Ahmet Gürel Karayılmaz, şunları kaydetti:

"Bu oyuncuların hepsi kalkıp gitse kimse bir şey diyemez. Çünkü alacakları ödenmemiş. Böyle bir ortam varken Samsunspor'da ben tüm oyuncularımıza saygı duyuyorum.  Özellikle de Samaras'a çok saygı duyuyorum. Çünkü neredeyse hiç para almamış ama sahaya çıkıp profesyonelce oynuyor. Hiçbir zaman parayı gündem maddesi haline getirmedi. Onun bu fedakarlığı bizleri onurlandırıyor." 

Samsunspor Kayyum Heyeti Başkanı Ahmet Güral Karayılmaz, ligin ikinci yarısında 8 futbolcunun serbest kalma hakkı kazandığını ama hiçbirisinin Samsun'dan ayrılmadığını sözlerine ekledi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun İlkadım'da devrilen traktörün altında kalan kadın sürücü hayatını kaybetti

Samsun İlkadım'da devrilen traktörün altında kalan kadın sürücü hayatını kaybetti