25 Mayıs 2019 Cumartesi

SAMSUNSPOR'UN 145 MİLYON TL'LİK STADINDA ZEMİN HER MAÇTA KÖSTEBEK YUVASINA DÖNÜYOR

Samsunspor'un 145 milyon TL'lik stadında zemin her maçta köstebek yuvasına dönüyor

Samsunspor'un maçlarını oynadığı 145 milyon TL'lik yeni 19 Mayıs Stadının çimleri her karşılaşmada adeta köstebek yuvasına dönüyor.

21 Eylül 2018 Cuma 14:32 SPOR

Samsunspor'un Tekkeköy ilçesinde bulunan yeni 19 Mayıs Stadının çimlerinde yaşanan sorunlar bitmek bilmiyor. Samsunspor'un yen stadında zeminde oluşan çukurlar tepki çekiyor.


İç saha maçlarının oynandığı stadın çimlerinde oluşan çukurlar Samsunspor camiası kadar, kırmızı beyazlı taraftarlarında tepkisini çekiyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 145 milyon TL para harcanarak yapılan 33 bin 919 seyirci kapasiteli 19 Mayıs Stadyumunda hem Samsunspor hemde rakip takım oyuncuları zor onlar yaşıyor.

Her maçta köstebek yuvasına dönen ve futbolculara zaman zaman zor anlar yaşatan Tekkeköy ilçesinde ki yeni stadın zemininin her maçta neden köstebek yuvasına döndüğü ise bilinmiyor. İnşaatı devam ederken hibrit çim ile kaplanacağı açıklanan Samsunspor'un yeni stadına İtalya'dan getirilen normal çim yapıldığı açıklanmıştı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk, Tekkeköy ilçesinde 145 milyon TL'ye yapılan yeni 19 Mayıs Stadının zeminine, hibrit çimin bakımının masraflı olduğu gerekçesi ile İtalya'dan getirilen normal çim yapıldığını açıklamıştı.

Samsunspor'un Tekkeköy ilçesinde bulunan 19 Mayıs Stadyumunda zeminde yaşanan sorunların nasıl ve ne zaman giderileceği ise bilinmiyor. 
Kaynak:SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Çarşamba'da 70 yıl sonra Yeşilırmak'ta yeniden tekne gezileri düzenleniyor

Samsun Çarşamba'da 70 yıl sonra Yeşilırmak'ta yeniden tekne gezileri düzenleniyor