24 Haziran 2019 Pazartesi

SAMSUNSPOR'UN ADI YILPORT SAMSUNSPOR OLDU TARAFTAR ARASINDA TARTIŞMA ÇIKTI

Samsunspor'un adı Yılport Samsunspor oldu taraftar arasında tartışma çıktı

Samsunspor'da şirketleşme sürecinin tamamlanmasının ardından takım isminin Yılport Samsunspor olması taraftarları arasında tartışmalara neden oldu.

28 Ağustos 2018 Salı 16:55 SPOR

Samsunspor'un isminin başına Yılport Samsunspor konulması ile birlikte kırmızı beyazlı taraftarlar arasında tartışma çıktı.


Samsunsporlu taraftarlardan bazıları Yılport Samsunspor ismine tepki gösterirken, bazı taraftarlarda isim değişikliğini destekledi. Samsunspor'un şirketleşme sürecini tamamlaması sonrası kulüpte en yüksek hisse Yıldırım Holding Ceo'su ve İcra Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım'a geçti. Yıldırım Holding İcra Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım'ın Samsunspor A.Ş'de en büyük ortak olması sonrası klüp takımın ismini de değişikliğe giderek Yılport Samsunspor yaptı.

Samsunspor'un isminin Yılport Samsunspor olarak değiştirilmesi sonrası ise kırmızı beyazlı taraftarlar sosyal medyada adeta ikiye bölündü. Kimi taraftarlar isim değişliğini savunurken, kimi taraftarlar ise isim değişliğine tepki gösterdi. Yılport Samsunspor ismini eleştiren ve tepki gösteren bazı Samsunspor'lu taraftarlara ise  renkdaşlarından tepki geldi. Yüksel Yıldırım'ın klüp borçlarını ve eski futbolcu alacaklarını ödemekle birlikte transfer tahtasının açılması için futbol federasyonuna 17.5 milyon TL para ödediğini söyleyen taraftarlar, sosyal medyada isim değişikliğine tepki gösteren taraftarları eleştirdi.

Samsunspor A.Ş'den isim değişikliği ile ilgili yapılan açıklamada ise şu bilgiler verildi.

Samsunspor Kulübü bu akşam, Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Uyanık başkanlığında Nuri Asan Tesisleri'nde toplandı. Toplantıda şu karar alındı.
"2018-2019 futbol sezonunda Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel 2.Ligde bu sezon mücadele edecek takımın müsabakalara iştirak ederken kullanacağı ismin sponsorluk anlaşması gereği 'Yılport Samsunspor' olarak TFF Futbol Kulüpleri Tescil Talimatının 3.3. maddesi uyarınca tescili için tüm işlemlerin yapılması ve bu hususta başvuruda bulunulmasına oy birliği ile karar verildi."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Hasan Togar: Tekkeköy'de yol konforu arttı Tekkeköy'e çağ atlattık

Hasan Togar: Tekkeköy'de yol konforu arttı Tekkeköy'e çağ atlattık