23 Nisan 2019 Salı

SAMSUNSPOR'UN SU VE ELEKTRİK BORCUNUN KATLANMASINA NEDEN OLAN İHMALLER ŞAŞKINLIK YARATTI

Samsunspor'un su ve elektrik borcunun katlanmasına neden olan ihmaller şaşkınlık yarattı

Samsunspor Kulübü'nün YEDAŞ'a 1.5 milyon TL, SASKİ'ye ise 2.5 milyon TL borcu var. Samsunspor Nuri Asan Tesislerinde şok havuzunun altından günde 60 ton su kaçağı olduğu, tesislerde ise 22 adet elektrikli şofbenin sürekli açık bırakıldığı gündeme geldi.

11 Haziran 2018 Pazartesi 13:49 SPOR

Samsunspor Kulubünün su ve elektrik borcu dudak uçuklattı. Samsunspor Nuri Asan Tesislerinde elektrik ve su borcuna neden olan ihmallerin detayları ise şaşkınlık yarattı.


Samsunspor Kulübü Başkanı İsmail Uyanık'ın görevi devralması sonrası Nuri Asan Tesislerinde yapılan incelemelerde, tesislerde bulunan şok havuzunun altından günde 60 ton su kaçağının olduğu belirlendi. SASKİ'ye 2.5 milyon TL su borcu oluşmasında önemli rol oynayan şok havuzunda ki kaçak ise Nuri Asan Tesislerine çağrılan tesisatçı tarafından tespit edildi.

Samsunspor’da İsmail Uyanık’ın başkan olmasının ardından her şey mercek altına alındı. Gazete Gerçek'ten Mustafa Ataseven'in haberine göre Samsunspor Kulübünün geçmiş dönemlerden su ve elektrik borcu olduğubiliniyordu. Ancak şu anda Samsunspor Kulübünün oluşan su ve elektrik borcununun totali dudak uçuklatacak rakamlara ulaştı. Kırmızı-beyazlı kulübün 2,5 milyon TL civarında su, 1,5 milyon TL civarında ise elektrik borcu olduğu öğrenildi.

Samsunspor'da yüksek su borcundan dolayı kulübe tesisatçı çağrılarak şebeke kontrol ettirildi. Tesisatçının yaptığı inceleme sonucunda ise Nuri Asan Tesislerinde bulunan şok havuzunun alt bölgesinden geçen su hattından günlük yaklaşık 60 ton su kaçağı olduğu tespit edildi. Ayrıca Samsunspor Kulübünde alt yapıdaki oyuncuların konakladığı bölümlerde ise 22 adet elektrikli şofbenin sürekli açık halde tutulduğu ve bunun da elektrik borcunun katlanmasına neden olduğu gündeme geldi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Kılıçdaroğlu: Esnafın sorunlarını çözmek için Esnaf Bakanlığı kuracağız

Kılıçdaroğlu: Esnafın sorunlarını çözmek için Esnaf Bakanlığı kuracağız