25 Mayıs 2019 Cumartesi

SAMSUNSPOR'UN YAS GÜNÜ! 20 OCAK KAZASINDA HAYATINI KAYBEDENLER ANILDI

Samsunspor'un yas günü! 20 Ocak kazasında hayatını kaybedenler anıldı

Samsunspor takımının 20 Ocak 1989 yılında geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden teknik direktör Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır ve Zoran Tomic ile otobüs şoförü Asım Özkan için anma programı düzenlendi.

18 Ocak 2018 Perşembe 19:49 SPOR

Samsunspor'un 29 yıl önce Malatya deplasmanına giderken geçirdiği kazada yaşamını yitiren teknik direktör Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır ve Zoran Tomic ile otobüs şoförü Asım Özkan, bir alış veriş merkezinde düzenlenen ‘Bu Şehrin Çocukları Samsunsporludur’ etkinliğinde anıldı.


Samsunspor kafilesinin 20 Ocak 1989 yılında Malatya deplasmanına giderken Havza ilçesinde geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitirenler, 2 bin öğrencinin katıldığı bir programla anıldı. 

Malatyaspor ile deplasmanda oynanacak maç için 20 Ocak 1989'da yola çıkan Samsunspor kafilesini taşıyan otobüsün Havza ilçesinde bir kamyonla çarpışması sonucu yaşamını yitiren teknik direktör Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır ve Zoran Tomic ile otobüs şoförü Asım Özkan için Samsun'da bulunan bir alış veriş merkezinde anma programı düzenlendi.

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Samsunspor iş birliğiyle uygulamaya konulan Bu şehrin çocukları Samsunsporludur projesi kapsamında kentteki bir alışveriş merkezinde düzenlenen anma programına, Samsun Valisi Osman Kaymak, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Samsunspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu, futbolcular, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, taraftarlar ile ilkokul ve ortaokul öğrencileri katıldı.

Samsun'da Mehmet Akif Ersoy ve Gazipaşa İlkokulu ile Ticaret ve Sanayi, Gazi ve Kılıçarslan Ortaokullarından gelen yaklaşık 2 bin öğrenci, Samsunspor formaları ve bayrakları ile törende yer aldı. Alışveriş merkezinde düzenlenen etkinlikte Hasretinle Yandı Gönlüm şarkısı eşliğinde Samsunspor'un kaza yapmadan önceki takım kadrosunun bulunduğu büyük afiş açıldı. Programda '20 Ocak 1989 unutmadık, unutmayacağız' yazan afişler de yer aldı. 

Anma töreninde konuşan Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsunspor'un kentin ortak paydası olduğuna işaret etti.

Samsunspor'un 29 yıl önce kötü günler geçirdiğini hatırlatan Kaymak, "Bugün de Samsunspor ekonomik olarak zor bir süreçten geçiyor. Biz bu ekonomik sıkıntıların aşılması için kampanya başlattık. Samsunlular gerçekten büyük bir destek veriyor ama yeterli değil. Maalesef amacımıza halen ulaşamadık, istenilen parayı halen toplayamadık. Hem oyuncularımızın alacaklarını vereceğiz hem de transfer tahtasının açılmasını sağlamalıyız. Aksi takdirde 2'inci devrede zor günler bizi bekliyor." şeklinde konuştu. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti Samsun İl Başkanlığı için Cumhurbaşkanı Erdoğan Hakan Karaduman'ı seçti

AK Parti Samsun İl Başkanlığı için Cumhurbaşkanı Erdoğan Hakan Karaduman'ı seçti