20 Ocak 2020 Pazartesi

SAMSUN'UN BAFRA İLÇESİNDE WUSHU KUNG FU ŞAMPİYONASI HEYECANI

Samsun'un Bafra ilçesinde Wushu Kung Fu Şampiyonası heyecanı

Samsun'un Bafra ilçesinde 19 Mayıs Uluslararası Wushu Kung Fu Şampiyonası, İran, Azerbaycan, Suriye, Bulgaristan ve Filistin'den toplam 50, Türkiye'den ise 80 sporcunun katılımı ile başladı.

06 Ocak 2018 Cumartesi 18:55 SPOR

Samsun Haber- Samsun'un Bafra ilçesinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen 19 Mayıs Uluslararası Wushu Kung Fu Şampiyonası, başladı. 


Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu tarafından Samsun'da Bafra Spor Salonu'nda düzenlenen Wushu Kung Fu Şampiyonasına İran, Azerbaycan, Suriye, Bulgaristan ve Filistin'den toplam 50, Türkiye'den ise 80 sporcu katılıyor.

Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu İcra ve Danışma Kurulu Başkanı Abdurrahman Akyüz, açılış seremonisinde yaptığı konuşmada, turnuvanın centilmence ve dostluk içinde geçmesini diledi. Tertip komitesi adına konuşan milli wushu antrenörü Ahmet Kurt da Karadeniz'de üçüncü kez uluslararası organizasyon düzenlediklerini belirterek, önemli sayıda katılım olduğunu söyledi.

Açılış seremonisine Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel ve Belediye Başkanı Zihni Şahin de katıldı. Bafra ilçesinde başlayan Wushu Kung Fu Şampiyonası'nın yarın (7 Ocak 2018 Pazar) sona ereceği açıklandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

MHP Grup Başkan vekili Erhan Usta: 2019 seçimlerinde tarafımız bellidir

MHP Grup Başkan vekili Erhan Usta: 2019 seçimlerinde tarafımız bellidir