08 Temmuz 2020 Çarşamba

VAN DEPREMİNDE GÖÇÜK ALTINDAN ÇIKTI GÜLLE ATMADA TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU

Van depreminde göçük  altından çıktı gülle atmada Türkiye Şampiyonu oldu

Van depreminde kaldığı göçük altından çıkartılan Eda Yıldırım, gülle atmada Türkiye Şampiyonu oldu. Samsun'da Almanya'da düzenlenecek olan Özel Sporcular Avrupa Şampiyonasına hazırlanan milli sporcu Eda Yıldırım, 2020 Tokyo Olimpiyatlarında da madalya kazanmayı hedefliyor.

14 Aralık 2017 Perşembe 19:50 SPOR
Samsun'da Almanya'da düzenlenecek olan  Özel Sporcular Avrupa Şampiyonasına hazırlanan milli sporcu Eda Yıldırım, 2011 yılında Van depreminde göçük altında çıkartılarak ölümden döndüğünü söyledi.

Gülle atmada Türkiye şampiyonu olan özel sporcu Eda Yıldırım, 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda madalya kazanmak istediğini söyledi. İnşaat ustası babası, anne ve 6 kardeşi ile Van'da yaşayan Eda Yıldırım, 2011 yılında Van depreminde göçük altında kaldı. Ölümden dönen Eda, ailesi ile Samsun'a taşındı.

Samsun'da yeni bir başlangıç yapan Eda Yıldırım'ın hayatı resim öğretmeni sayesinde değişti. İki yıl önce öğretmeninin yönlendirmesiyle gülleyle tanışan özel sporcu, katıldığı ilk şampiyonadan altın madalyayla döndü.

Resim öğretmeni Vildan Göz'ün oğlu Aytunç Göz'ün Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde atletizm antrenörü olduğunu anlatan Eda, yaptığı açıklamada, farklı sporlarla uğraştığını söyledi.Antrenörü Aytunç Göz ile önce futbol, sonra atletizm alanında çalıştığını, daha sonra gülleyle tanıştığını dile getiren Eda Yıldırım "2011 yılında Van depremini yaşadım. Depremde göçük altında kaldım. Çok kötü bir gündü. Ailemi kaybedeceğim diye çok üzülmüştüm. Şu an çok mutluyum hocam ve ailesiyle tanıştım. Gülleye başladım, hedeflerim var." dedi.

Antrenörleri ile çok çalıştığını ve milli takıma seçildiği için mutlu olduğunu söyleyen özel sporcu Eda, şunları kaydetti:

"Hocalarım ve ailemin desteğiyle bugünlere geldim. İlk hedefim milli takımın bir parçası olmaktı. Bunu da barajı geçerek başardım. Bu yıl yapılan, ilk kez katıldığım Özel Sporcular Türkiye Şampiyonası'nda gülle atmada altın madalya kazandım. Şimdi hedefim dünya şampiyonluğu ancak en önemli hedefimse 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda madalya kazanmak.""Olimpiyatlarda madalya kazanmayı hedefliyoruz"

Antrenör Aytunç Göz ise Eda'nın rekor kırarak Türkiye şampiyonu olduğunu vurgulayarak, "Eda ile annemin öğretmenlik yaptığı okulda tanıştık. Eda ile çalışmalara başladık ve ilk katıldığı Türkiye şampiyonasında altın madalya kazandı. Milli sporcu oldu. Şu an Almanya'da düzenlenecek Özel Sporcular Avrupa Şampiyonası'na hazırlanıyoruz. Daha sonra da 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda madalya kazanmayı hedefliyoruz." diye konuştu.

Eda Yıldırım'ın zor şartlar altında başarılar elde ettiğini aktaran Göz, "Eda, başarının değerini ve kıymetini bilen bir sporcu. Ailesinin ve çevresinin desteği çok. Bu desteğin neticesinde inşallah önemli başarılar imza atacak." ifadelerini kullandı.

Kızıyla gurur duyduğunu dile getiren baba Köroğlu Yıldırım ile anne Esma Yıldırım da emeği geçenlere teşekkür etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Çarşamba'da FETÖ operasyonu: Meslekten ihraç 20 kişi gözaltına alındı

Samsun Çarşamba'da FETÖ operasyonu: Meslekten ihraç 20 kişi gözaltına alındı