23 Ocak 2020 Perşembe

YILPORRT SAMSUNSPOR TEKNİK MENAJERİ YÜCEL UYAR'DAN GOLF SAHASI TEPKİSİ

Yılporrt Samsunspor Teknik Menajeri Yücel Uyar'dan golf sahası tepkisi

Yılport Samsunspor'un Teknik Menajeri Yücel Uyar, Samsun'a yapılan golf sahasına tepki göstererek, "Golf zengin sporu. Futbolu fakir çocuklar oynuyor. 100 sahanın kapladığı alana golf sahası yapılmış" dedi.

20 Mart 2019 Çarşamba 20:21 SPOR

Yılport Samsunspor eski Teknik Direktörü ve şuan takımda Teknik Menajer olan Yücel Uyar özel bir okulda düzenlenen Eğitim ve Spor konulu panelde Golf Sahasını eleştirdi.


Samsun'da özel bir okulda gerçekleşen Eğitim ve Spor konulu panelde konuşan Yılport Samsunspor Menajeri Yücel Uyar, Samsun'da futbol oynanacak ikinci bir çim sahanını bulunmadığını söyleyerek Golf Sahasına tepki gösterdi.Yılport Samsunspor Genel Menajeri Mustafa Aztopal ve futbolcu Samet Asatekin'in de yer aldığı Eğitim ve Spor konulu panele katılan okul öğrencilerine konuşan Yücel Uyar, Samsun'da öncelikli sporun futbol olduğunu belirterek, "Her türlü spor için yatırım yapılsın. Bunlar güzel şeyler. Ama Samsun’da golf sahası yapıldı. Golf zengin sporu, futbolu fakir çocuklar oynuyor. Bizler de nereden geldiğimizi biliyoruz. 100 tane sahanın kapladığı alana golf sahası yapılmış. İkinci oynanacak futbol çim sahası yok. Bu bir tezattır. Öncelikleri iyi belirlememiz gerekiyor. Futbol olan tarafını halledersin ondan sonra golf sahasını yaparsın. Samsunspor’da bu konuda eksik. Biz çocuklarımıza sağlıklı çalışma ortamı sunmadıktan sonra bir şey bekleyemeyiz. Futbolun 3 bileşeni var. Antrenman, beslenme ve dinlenmedir. Bunlardan birini eksik yaptığınız zaman maalesef iyi  oyuncu olmak zor. Biz bunları sağladığımızda bir şeyleri yakalarız.  Başkanımız İsmail Uyanık’ın dönmesiyle örnek bir akademi oluşturacağız.  Kimse yatırım yapmadığı için Altınordu takımı şu anda gündemde. Halbuki Altınordu takımı olması gerekeni yapıyor. Beşiktaş takımının Fulya’da bir tane 60x90 sahası var. Saat 15.00’den sonra çocuklar okuldan çıkıyor ve o sahayı 3 takıma bölüp antrenman yapıyorlar. Orada bir futbolcu ne kadar sağlıklı çalışabilir. İnşallah biz Samsun futbolunu doğru işler yaparak ayağa kaldıracağız” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İYİ Parti Samsun Büyükşehir adayı Hayati Tekin: Samsun'a kültür sanat evleri yapacağım

İYİ Parti Samsun Büyükşehir adayı Hayati Tekin: Samsun'a kültür sanat evleri yapacağım