31 Temmuz 2021 Cumartesi

YILPORT SAMSUNSPOR KULUBÜ BAŞKANI İSMAİL UYANIK: BAŞARISIZLIK SÖZ KONUSU HATA BENİM

Yılport Samsunspor Kulubü Başkanı İsmail Uyanık: Başarısızlık söz konusu hata benim

Yılport Samsunspor Kulübü Başkanı İsmail Uyanık, play-off'tan elendikten sonra bugün yaptığı açıklamada, "Başarısızlık söz konusu. Bu başarısızlık hatasıyla sevabıyla benim" dedi.

16 Mayıs 2019 Perşembe 13:20 SPOR

Yılport Samsunspor Kulübü Başkanı İsmail Uyanık bugün düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalar yaptı.


Yılport Samsunspor Kulübü Başkanı İsmail Uyanık, play-off'tan elendikten sonra bugün yaptığı açıklamada, "Başarısızlık söz konusu. Bu başarısızlık hatasıyla sevabıyla benim" dedi.

Yılport Samsunspor Kulübü Başkanı İsmail Uyanık, bugün bir basın toplantısı düzenleyerek TFF 2'inci lig Beyaz Grupta geçen sezonu değerlendirdi. İsmail Uyanık yaptığı açıklamada,  "Sportif olarak geldiğimiz noktada bir başarısızlık söz konusu. Bu başarısızlıkta hatasıyla sevabıyla son kararı veren karşınızda bir İsmail Uyanık var. Bu sezonunun bütün hatası İsmail Uyanık'ındır." dedi.

Başarısızlığın en büyük nedeninin kendisinin olduğunu belirten İsmail Uyanık, “5 senelik düzen içerisinde kendi kendine yeten, altyapısı kurulmuş olan, yukarıda kalıcı bir takım olmak, 13 senedir yüzü gülmeyen Samsunsporluların tekrar formalarını çıkartıp giymelerini sağlayacak, Samsunsporlu olmaktan mutlu olan, gurur duyan insanları tekrar gururla gezmelerini sağlamak için bu işe girdik. Sonuçta geldiğimiz noktada sportif olarak bir başarısızlık söz konusu. Bu seneki bütün sportif başarısızlığın sebebi İsmail Uyanık’tır. Bunu başka yerde aramaya gerek yoktur. Bugün itibariyle 70 milyona yakın para ödendi. Bunlar genel kurulda da açıklanacak. Geldiğimizde tahtanın kapalı olması, elimizdeki  kısıtlı sayıdaki futbolcular, hepsinin alacakları için federasyona başvurmaları vardı. Kayyum tarafından yönetilen öz benliğini yitirmiş  bir kulübümüz vardı” diye konuştu.

Cumartesi günü İstanbul’da Yüksel Yıldırım ile birlikte Samsunspor’un 2018-2019 sezonunu değerlendireceklerini belirten İsmail Uyanık,  “Cumartesi günü sezonun değerlendirme toplantısı var. Ortada ciddi emekler var, paralar var. Bu şirketin sahibi olmak ile ilgili belirli kurallar var. Samsunspor gönül bağı ile yürüyen bir şirkettir. Bu gönül  bağının da 2 milyon taraftarı vardır. Bende 2 milyondan bir tanesiyim.  Bizim Yüksel Yıldırım ile ilgili bir anlaşmazlığımız yok. Bu seneki saha  içindeki oyundan memnun değildim. Fakat bizim yanlışımız beklentiyi yüksek tutmakta oldu. 25 tane toplama gelen oyuncuları bir anda en iyi futbolu oynayacağını söylemek ve benim hatam olarak sizleri yanlış  yönlendirdim. Ben böyle konuşmamalıydım. Ben bu kadar garantili  konuşmamalıydım. Ben böyle garantili konuşunca Samsunspor yönetiminden  önemli kişiler de Orduspor maçından sonra ‘takımı umduğumuz gibi bulamadık’ diyorlar. Ama yönetici bunu söylememeli. Piyasa şuanda futbolcularımıza verilen fazla paraları takmış durumda. Menajerlerin  spor hukukçuları üzerinden yaptıkları dalaverelerle 5 liralık oyuncuyu 55 liraya mal eden  sistemin hakim olduğu bir Türkiye’de biz varsın ilk senemizde sporcuya 500 lira vereceğimize 750 lira verelim. Bu önemli bir kayıp değil. Sonuçta kendi şirketin ürettiği kaynağı olarak kendi parasını veriyoruz. Bende Samsunspor’da harcanan her paranın yüzde 34’ü  kadar borçlanıyorum. Bu 5 sene içerisinde parayı geriye ödeyebilirsem bu 5 senenin sonucunda burada ortak olarak kalacağım. Eğer yapamazsam  ortaklığımda kalmayacak. Dolayısıyla bu konudaki en büyük hayali olan, 5 sene sonunda bavulunu alıp çıkmak durumunda olan benim. Biz büyük şirketiz, İsmail Uyanık geldi, Yüksel Yıldırım geldi. Beklentimiz de yüksek. Biran evvel şampiyon olacağız deyip, beklentiyi yükselttiğimiz  için sürekli bir memnuniyetsizlik oluştu. Galip gelsek bile ‘iyi  oynamadan galip geldik’ Bunların da sorumlusu benim” şeklinde konuştu.

Scout ekibine yapılan eleştirilere anlam veremediğini ifade eden İsmail  Uyanık, “Scout ekibine dönem başında inandığım herkesden yardım aldım.  Bütün transferleri ben yaptım. Scout ekibi sadece futbol tecrübeleriyle  benim önüme fikir getirdiler. Ben kendi ekibimin arkasındayım. Benim  ekibimin beni yanıltmasının imkanı yok. Aldığımız oyuncuların  bazılarının bizi tek transfer ile aldıkları paraları misli ile  Samsunspor’a kazandıracaklarına inanıyorum. İyi şeyleri de kötü şeyleri de beraber yaptık. Samsunspor tarihine böyle güzel hatıralar koymuş bu insanların haksız suçlamalara maruz kalmasına üzülüyorum. Eleştirileri şiddetle kınıyorum. İşin kötüsü yetkili yerdeki bu işe karar verecek 
olan insanları da devamlı yapılan bombardıman, gereksiz bilgi kirliliği maalesef yönetici seviyesindeki bazı arkadaşlarımızı da etkiliyor. Bütün bunlar yönetim kurulunda da konuşulacak konulardır” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İsmail Uyanık, Taner Taşkın'ın gönderilmesi ile ilgili dikkat çekici açıklama yaptı

İsmail Uyanık, Taner Taşkın'ın gönderilmesi ile ilgili dikkat çekici açıklama yaptı