20 Mayıs 2019 Pazartesi

YILPORT SAMSUNSPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ TANER TAŞKIN: SERİYİ DEVAM ETTİRDİK

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Taner Taşkın: Seriyi devam ettirdik

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Taner Taşkın, 2-0 galibiyetleri ile sona eren Gaziantepspor maçı ile ilgili yaptığı açıklamada, "Seriyi devam ettirdik" dedi.

13 Ekim 2018 Cumartesi 18:32 SPOR

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Taner Taşkın, Gaziantepspor'u 2-0 yenmenin mutluluğunu yaşadıklarını açıklayarak maç ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.


Gaziantepspor’u 2-0 mağlup eden Yılport Samsunspor’da teknik direktör Taner Taşkın, ilk yarıda oyuncuların verdiği taktikleri harfiyen yerine getirdiğini belirten Taner Taşkın, “İlk devre çocuklar söylediğimiz her şeyi tamamıyla yaptılar.  Maça baskın başlamamız gerektiğini, kafadan gol bulursak maçın rahat geçeceğini söylemiştik. Hemen maçın başında 2 gol bulduk. İkinci yarıda rakibimiz tamamen 10 kişi ile defans yapmayı tercih etti. Belki biraz açık alan bulabilseydik daha fazla pozisyon bulabilirdik. İlk devre bulduğumuz pozisyonları ikinci devre bulamadık” dedi.

Bir haftada 3 maç oynayacakları için 90 dakika içerisinde hamle yapmak zorunda kaldığını ifade eden Taner Taşkın, “İkinci devre kötü oynamadık ama maç bize ufak tefek hamleler yapmak zorunda bıraktı. Çünkü cumartesi, çarşamba ve pazar günü maçımız var. Çarşamba günü Bodrumspor ve hafta sonu da Kastamonuspor ile oynayacağız. Rakibimiz konumundaki takımlarla oynayacağımız için iyi oynayan oyuncularımızı da oyundan almak durumunda kaldık. Neticesinde galip gelmek güzel ve seriyi devam ettirdik. Futbolumuz da, oyunumuz da gelişiyor. Tamamen emniyetli bir oyun vardı. Rakibe pozisyon vermedik. Sahada çok baskın, istekli ve arzulu Samsunspor vardı” diye konuştu.

Sakat olan kaptan Ercan’ın son durumu hakkında da bilgi veren Taner Taşkın, “Ercan ile ilgili olumsuz bir haber geldi. Şu anda İstanbul’da. Çapraz bağlarında bir kopukluk var. Muhtemelen ameliyat olacak. Ameliyat sonrası iyileşmenin süresi 5-6 ayı buluyor. Antrenman sahasında çime takıldı ve böyle bir talihsiz sakatlık yaşadı” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı: Atakum'u hizmetlerle buluşturduk

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı: Atakum'u hizmetlerle buluşturduk