25 Haziran 2021 Cuma

YILPORT SAMSUNSPOR'UN YENİ TEKNİK DİREKTÖRÜ TÜRKÇE HARİÇ 5 DİL BİLEN İRFAN BUZ OLDU

Yılport Samsunspor'un yeni teknik direktörü Türkçe hariç 5 dil bilen İrfan Buz oldu

Yılport Samsunspor'un Yükseliş Sezonu için yeni Teknik Direktörü Türkçe hariç 5 dil bilen İrfan Buz oldu. Yılport Samsunspor'un yeni Teknik Direktörü İrfan Buz kimdir..

02 Haziran 2019 Pazar 17:09 SPOR

Yılport Samsunspor Teknik Direktörlük için İrfan Buz ile anlaştı. Yılport Samsunspor'da Teknik Direktör İsmet Taşdemir ile yollar ayrılırken, kırmızı beyazlı takımın yeni teknik patronu ise İrfan Buz oldu.


Yılport Samsunspor'un tecrübeli teknik adam İrfan Buz ile 3 yıllık sözleşme imzalayacağı bildirildi. İrfan Buz ile prensip anlaşmasına varan Yılport Samsunspor Kulübünün, Yükseliş Sezonu olarak adlandırdığı yeni sezonda Türkçe hariç  Almanca, İngilizce, Sırpça, Hırvatça, Boşnakça dillerini ileri derecede konuşabilen İrfan Buz ile çalışacağı kesinlik kazandı.

İrfan Buz kimdir.. 
1999 yılında Henef Köln Spor Okulu'nda UEFA B lisansını aldı. UEFA B lisansını birincilikle bitirdi. Daha sonra DFB yani Almanya Futbol Federasyonu'ndan teklif aldı ve alt yapılarda U11'den başlayarak U19'a kadar bütün yaş guruplarında antrenör olarak görev aldı. Bu yapılardaki çalışmaları 1999 – 2008 yılına kadar devam etti.

2005 yılında UEFA A Lisansını aldı. 2009 yılında TFF Avrupa Temsilciliği görevinde bulunan Erdal Keser hocadan teklif alarak Milli Takım scoutluğu görevine başladı. Bu bölge Schalke, Dortmund, Bochum, Essen ve Duisburg bölgelerini içine almakta, Türk futbolcularının en yoğun oldugu bölge olarak tanınmaktadır.

2009 yılında Almanya amatör takımlarından SpVg Olpe ile anlaştı ve 2013 yılına kadar bu takımda teknik direktör olarak çalıştı.

1 Temmuz 2013'te bir başka amatör takım olan FC Iserlohn'un başına geçen İrfan Buz, 13 Ağustos 2013'te Bursaspor ile anlaşarak bu takımdan ayrıldı.

İrfan Buz, 2013-2014 sezonunun başında Bursaspor Teknik Direktörü Christoph Daum'un yardımcısı olarak yeşil beyazlı takımda antrenörlük görevine başladı.

25 Mart 2014'te Daum'un görevini bırakması üzerine Bursaspor'da teknik direktörlük görevine getirildi.

İrfan Buz Türkçe, Almanca, İngilizce, Sırpça, Hırvatça, Boşnakça lisanlarını ileri derecede konuşabilmektedir.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Çiftlik caddesinde saldırdıkları zabıtayı linç etmek istediler şok görüntüler

Samsun'un Çiftlik caddesinde saldırdıkları zabıtayı linç etmek istediler şok görüntüler