27 Haziran 2019 Perşembe

YÜKSEL YILDIRIM SAMSUNSPOR'A YILPORT'UN SPONSOR OLMASINI ELEŞTİRENLERE SİTEM ETTİ

Yüksel Yıldırım Samsunspor'a Yılport'un sponsor olmasını eleştirenlere sitem etti

Samsunspor A.Ş'nin en büyük ortağı olan Yıldırım Holding'in İcra Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım, Yılport isminin sponsorluk anlaşması kapsamında Samsunspor'un önüne konulmasını eleştirenlere sitem etti.

03 Eylül 2018 Pazartesi 18:13 SPOR

Samsunspor A.Ş'nin en büyük ortağı olan iş adamı Yüksel Yıldırım, 1-0'lık galibiyet ile sona eren Amed Spor maçı sonrası açıklamalarda bulundu.


Yıldırım Holding'in İcra Kurulu Başkanı ve Samsunspor A.Ş'nin en büyük ortağı olan Yüksel Yıldırım,  Samsunspor'u gelecek 5 yıl içerisinde EuroLig'de oynayacak bir takım haline getirmek istediklerini söyledi. 

Yüksel Yıldırım yaptığı açıklamada YılPort isminin Samsunspor'a sponsor olması ile ilgili yapılan bazı eleştirilere de sitem ederek, " Beni üzmeyin" dedi.

TEPKİLERE ÇOK ŞAŞIRDIM
Yılport'un Yıldırım Holding'in en önemli markası olduğunu ve dünyada tanındığına dikkat çeken Yüksel Yıldırım, " Ben Yıldırım Grubun en önemli markalarından birini Yılport'u Samsunspor'a sponsor verdim. Yılport dünyanın ilk 10 liman operatöründen biri. Bütün dünya Yılport'u tanıyor. Ben şaşırdım bir kaç tepki olmuş. Samsunspor'un önüne Yılport'mu olur diye. Dünya değişti. Böyle bir dünya da futbol bir ekonomi bir sektör olmuş. Bizim limanlarımız 7 tane Portekiz'de. Porto'da tek liman bizim. Bütün Lizbon Yılport'u biliyor. Bütün dünya tanıyor. Yılport Samsunspor ile birleşince bütün dünya Samsunspor'u tanıyacak. Bu şehir bazı yeniliklere alışması gerekiyor. Samsunspor'a ben sahiplik yapmak istiyorum. Bana kimse sahip çıkmıyor dediler.  Ben Samsunspor'a ilk 5 yıl vereceğim. Bir lira kazancım yok benim. Burada bazıları Yıldırım buradan para kazanacak diyormuş. Öyle bir babayiğit varsa gelsin yerini alsın. Biz öyle açgözlü değiliz." diye konuştu.

HARCAMADIKLARI PARALARA TEMLİK KOYDURDULAR
Yüksel Yıldırım, Samsunspor'un transfer tahtasını açtığı için Yıldırım Demirören'in kendisine teşekkür ettiğini de dikkat çekerek, şunları dile getirdi.

"Ben Samsun'da büyüdüm Samsunsporlu olarak büyüdüm hiç kimse çıkıp bir şey söylemeye kalkmasın. Cebine elini koyup para harcayacak biri varsa gelsin. Ben harcağıdığım paraya temlik koyamıyorum. Diğer herkes temlik koydu hiç harcamadıkları paraları harcamış gibi gösterip çekip gittiler. Benim gibi bir insanı, bu kadar gönül vermiş, ben Samsunspor'un tahtasını açtım diye Yıldırım Demirören bana teşekkür etti. Benim değerimi artık Samsun yavaş yavaş anlayacak. "

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunspor'a kağıt toplayarak 500 TL bağış yaptı, 14 yıldır ise engelli eşine bakıyor

Samsunspor'a kağıt toplayarak 500 TL bağış yaptı, 14 yıldır ise engelli eşine bakıyor