25 Ekim 2021 Pazartesi

YÜKSEL YILDIRIM YILPORT SAMSUNSPOR İLE İLGİLİ GÜNDEM YARATACAK AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Yüksel Yıldırım Yılport Samsunspor ile ilgili gündem yaratacak açıklamalarda bulundu

Yılport Samsunspor A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım, İsmail Uyanık'ın şirket ortaklığından ayrılması ve gündeme getirilen bazı iddialarla ilgili gündem yaratacak açıklamalar yaptı.

25 Kasım 2019 Pazartesi 18:43 SPOR

Yılport Samsunspor A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım, düzenlediği basın toplantısında gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.


Nuri Asan Tesislerinde basın toplantısı düzenleyen Yüksel Yıldırım, Samsunspor'a bugüne kadar 100 milyon lira maddi destek verdiğini ama buna rağmen kendisine bazı çevreler tarafından 'Paracı' yakıştırması yapılmasına tepki gösterdi. 

Kulüpte futbolcular ve personel maaşlarının kendisinin verdiğini söyleyen Yüksel Yıldırım, Samsunspor'u her türlü servet ve paradan daha değerli gördüğünü vurgulayarak, "100 milyondan fazla para harcadım Samsunspor'a. Bu büyük bir çılğınlık. Ben kendimi cesur bir yürek olarak görüyorum. Parayı veren benim, bana paracı başkan diyorlar. Bana bırak git diyorlar, 100 milyonu bırakıp gidecek kadar salak değilim. Çınar ağacı gibi kök salacağım. Bana git diyenler parayı ortaya koysun. Bırakıp gidersem Samsunspor kaybettiğini anlar. Para para derken parasızda olmadığını bilin. Ben şov yapmaya gelmedim. Ben kimden para istedim de paracı oldum, ben parayı veren taraf oldum. Herkes benden para aldı sonra paracı başkan dedi." diyerek bu konuda kendisine yapılan ithamlara tepki gösterdi.

İSMAİL UYANIK'A KULÜBÜ AL DEDİM
İsmail Uyanık'ın ayrılması ile ilgili de konuşan Yüksel Yıldırım, bu konuda da "İsmail başkanla aramızdaki iletişim zayıflayınca, tedirginlikler başladı. Bunları kendi aramızda çözmek istedik ama baktık ki olmuyor.  Bir ay önce İsmail başkan ben bir balıkçıda oturduk konuştuk baktık kafa yapımız uymuyor İsmail başkanla burada çift başlılık başladı bu takıma zarar verecek dedik. İsmail başkana şunu teklif ettim derneğin başkanısın gel bu kulübü sen satın al. Benim paramı da ne kadar harcadığım yazılı. Gerekirse indirimde yapayım dedim gelin alın dedim. Benim param olsa ben yapardım zaten dedi. Bugün Samsunspor'un sana ihtiyacı var benim gitmem lazım dedi." diye konuştu.

İSMAİL'İ SEVERİM AMA BENİ PARACI YAPTI
İsmail Uyanık'ın istifa etmediğini şirket ortaklığından ayrıldığını da kaydeden Yüksel Yıldırım, "İstifa etmedi ortaklıktan ayrıldı. İsmail'i çok seviyorum. Çok üzüldüm, güzel şeyler söyledi. Ama beni malesef üzdü. Beni paracı yaptı, benim param dedi şu dedi bu dedi. Kendinizi benim yerime koyun. Bütün parayı siz veriyorsunuz. Şirketin yüzde 30'unu İsmail'e verecektim ama bir türlü imzalayamadık. Bir lira para vermiyorsun .. 1.5 yılda cebinden bir kuruş para harcamadı bütün parayı ben harcadım." dedi.

İSMAİL UYANIK'A 50 BİN LİRA MAAŞ VERDİK
Samsunspor'un şirketleşmesi sonrası İsmail Uyanık'ı CEO yaptıklarını ve her ay 50 bin lira maaş verdiklerini de düzenlediği basın toplantısında kaydeden Yüksel Yıldırım, açıklamasında "Geçen sene 50 bin lira maaş verdik. Bu senede devam edilmesini istedi ben hayır dedim. Benim verecek böyle bir param yok dedim. Seninde bu kulüpte yatıp kalkmana gerek yok dedim. Senin bildiğin gibi futbol yönetilmez dedi. İsmail başkan kulübü burada yatıp kalkarak yönetmek istedi. Benim 200 tane şirketim var. Hepsinin başına gidip yatıp kalkıyor muyum. Böyle bir dünya yok. Kurumsal olacak.  İsmail başkanın veda konuşmasında söylediği gibi ortaklıktan ayrıldı. İsmail Uyanık ortaklıktaki verilmiş söz bitti kendisi çekildi. Samsunspor Derneğinin başkanı bu derneğinde direkt futbolla ilgisi yok ama organik ilişkisi var. Samsunspor A.Ş ile dernek el ele çalışmak zorunda. Biz İsmail başkanla düşman olma şeyimiz yok." ifadelerini kullandı.

PRİM SÖZÜ VEREN PARAYI ÖDESİN
İsmail Uyanık ile düşman olma lüksünün olmadığını dost kalmaları gerektiğinin altını çizen Yüksel Yıldırım, şunları dile getirdi.
"Ben İsmail başkanla düşman olma lüksüm yok dost kalmamız lazım. Samsunspor'un başarısı menfaati için böyle devam etmesi lazım. Ama maalesef ortak olamayacağız. Samsun beni paracı yaptı. Evet ben para konuşan bir adamım ben sıfırdan geldim yoksulluktan geldim. Biz birinin paralarını da yönetmiyoruz. Biz bu kadar para veriyorsak hesapta sorabilmemiz lazım. İsmail başkana benim paramı versene demedim, futbolcuların maaşını ben ödedim, çalışanların maaşlarını ben ödüyorum. Otele gidiyorlar, uçağa biniyorlar ben ödüyorum. Kim ödüyor bu paraları Yüksel Yıldırım ödüyor.   Niye ben kötü oluyorum prim sözü veren ödesin diyorum. Ben Amedspor'a iğrenç bir futbol oynadık bu maçın primi var. Vermedim diye kötü oldum. Vermiyorum dedim. Ben Samsunpor için bir lira kırpmadım. İrfan Buz gitti 400 bin lira fazla alarak gitti paramızı geri istedik vermedi.  Bana bunlar koyuyor benim paramı gitti içim yanıyor. 3-5 çapulcu twit atıyor. Al paranı git. Verin paramı gidiyim diyorum niye benim paramı vermiyor. Salak mıyım. Ben Samsun'a sevdalı olarak geldim. Ben böyle geliyorsam 3-5 çapulcunun git demesi ile gider miyim. Ertuğrul Sağlam ile 5 yıllık anlaşma imzaladık. 5 yıl buradayım.  Süper Lige getiricem. Hiç bir yere gitmiyorum çapa attım. Samsunspor için kesenin ağzını açıcam. Gelecek hedeflerim var. Samsunpor bizim sayemizde bir dünya takımı olmak için yola çıktı. "
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

cevdet

26 Kasım 2019 Salı 09:30

Baskan fabrika aç samsun a insanlar aç işsiz ,samsun u sevdiğini söylüyorsun yatırımlarının hiç olmassa %10 nu buraya getir çoçuklarına samsun u sevdir

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yüksel Yıldırım eşinin merhum babası ile ilgili yapılan o habere çok sert tepki gösterdi

Yüksel Yıldırım eşinin merhum babası ile ilgili yapılan o habere çok sert tepki gösterdi